Kanada az Egyesült Államok legyõzésével veretlenül negyeddöntõs

:

:

Csütörtök hajnalban lezárult a középdöntõ csoportkör az U19-es Világbajnokságon és ezzel kialakultak a negyeddöntõk párosításai. A hatodik játéknap összefoglalója következik.

Az E-csoportban két nagyon fontos mérkõzést rendeztek. A legnagyobb tétje az orosz-olasz találkozónak volt, mivel itt a gyõztes a negyeddöntõbe jutott, a vesztesnek pedig maradtak a 9-12. helyért zajló mérkõzések. Hatalmas fordulatokat hozott ez a találkozó. Az olaszok a félidõben 32-18-ra vezettek, de ezt az elõnyüket nem tudták megtartani.

A harmadik etapot az orosz válogatott 27-10-re hozta és ezzel nemcsak ledolgozták a hátrányukat, de a vezetést is átvették. A negyedik szakaszban az oroszok érvényesítették fölényüket a palánkok alatt és végül 62-55-re behúzták a gyõzelmet. Az orosz csapat legeredményesebbje a 21 pontos Stolyar volt, de ki kell emelni Tikhonenko teljesítményét is, aki 22 lepattanót szedett. Az olaszoknál a 20 pontos Maffenini-n kívül nem kiemelkedõ egyéni teljesítmény.

A csoportdöntõt Kanada és az Egyesült Államok, azaz a torna két veretlen csapata vívta egymással. Nagyon jól kezdtek a kanadaiak, 61.5%-al dobtak az elsõ negyedben, miközben az amerikaiak csak 33.3%-al, ennek megfelelõen 10 perc játék után, 20-10 állt az eredményjelzõn. A második szakaszban a címvédõ pontosabban játszott, de a szünetben már így is érett a meglepetés, mivel 7 pontot megõrzött az elõnyébõl Kanada.

A harmadik szakaszban elkezdtek betalálni kívülrõl az amerikaiak, így a negyed utolsó percére 39-39-nél kiegyenlítettek. A harmadik etap utolsó másodpercében azonban érkezett egy újabb kanadai dupla és ezzel 41-39-es vezetéssel várhatták a záró játékrészt. A negyedik negyed elején egy 8-1-es futással indítottak a juharlevelesek és ezzel 49-40-es elõnyre tettek szert. Innentõl kezdve az amerikai válogatott már csak futott az eredmény után, egyszer felzárkóztak 5 pontra, de fordítani már nem tudtak. A vége 64-52 lett. A gyõztes csapat legjobbja a 24 pontot és 8 lepattanót szerzõ Michelle Plouffe volt, a másik oldalon Massengale emelkedett ki 17 pontjával és 6 lepattanójával.

A csoport harmadik összecsapásán, egy tét nélküli mérkõzésen Kína 28 ponttal verte Japánt.

Japán – Kína 59: 87 (16:24) (13:17) (11:25) (19:21)
Oroszország – Olaszország 62: 55 (13:16) (5:16) (27:10) (17:13)
USA – Kanada 52: 64 (10:20) (13:9) (16:12) (13:23)

6. Kína 2/ 4 379-448 8

Az F-csoportban már a játéknap elõtt biztos volt Brazília, Ausztrália és Franciaország továbbjutása, de a spanyolok kieséhez is egy váratlan körbeverésre lett volna szükség, mely végül el is maradt. A csoport elsõ meccsén Franciaország mérkõzött Tajvannal. Nagy izgalmakat nem hozott a találkozó. A szoros elsõ negyed után a gallok a félidõre 12 ponttal léptek el és ezen elõnyüket végig õrizték is. A vége 74-57 lett.

A Spanyolország-Chile összecsapáson is érvényesült a papírforma. A hazaiak a félidõben már 15 pontos hátrányban voltak. A spanyolok a dupla-duplát (15 pont, 10 lepattanó) elérõ Ndour vezetésével a harmadik szakaszban megduplázták az elõnyüket és végül 83-48-as gyõzelmet arattak.

A csoportdöntõn a brazilok szabályosan átgázoltak Ausztrálián. Az elsõ negyedet 10-8-ra még az ausztrálok nyerték és a szünetben is mindössze 1 ponttal, 30-29-re vezettek a brazilok. A második félidõben azonban összesen 18 pontot szereztek az ausztrálok, miközben 45-öt kaptak. A vége 75-47 lett. A brazilok legjobbja az MVP címre is jó eséllyel pályázó Dimitras Dantas volt, aki ezúttal 24 ponttal és 16 lepattanóval vette ki a részét a csapata sikerébõl.

Tajvan – Franciaország 57: 74 (16:19) (9:18) (16:19) (16:18)
Spanyolország – Chile 83: 48 (20:11) (19:13) (21:6) (23:18)
Brazília – Ausztrália-75: 47 (8:10) (22:19) (27:10) (18:8)

Oroszország – Brazília

A negyeddöntõket közép-európai idõ szerint pénteken késõ este és szombat hajnalban rendezik.