Kanada az első negyeddöntős a B-csoportból

Japán - Kanada 56-70 (12-20, 13-21, 14-20, 17-9)

FIBA Women's Basketball World Cup 2022
Sydney, Sydney SuperDome

Japán: Takada 11, Tokashiki 5/3, Miyazaki 4, Todo 2, Akaho 5/3. Csere: Mawuli 6, Yasuma, Yoshida, Yamamoto 5, Hirashita 9/3, Miyazawa, Okoye 9/9.

Kanada: Nurse 7/3, Carleton 19/6, Achonwa 6, Colley 13/3, Alexander 6. Csere: Konig, Hill, Amihere 10, Fields 9/3.

A 2022-es világbajnokság vasárnapi játéknapjának záró mérkőzésén Kanada 70-56-ra legyőzte Japánt. Ezzel továbbra is veretlen Kanada és a csoportkör hátralévő két fordulójának eredményétől függetlenül már biztosan negyeddöntős.

Az első hét percben még Japán járt előrébb. Kanada 9-8-nál fordított és onnantól végig kézben tartotta az irányítást. 10 perc után 20-12-re mentek a kanadaiak. A félidőben már 41-25 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben a 20 pontot is átlépte a különbség. A 61-39-ről induló záró szakaszban már nem is lehetett kérdés a győztes kiléte.

A 19 pontos Bridget Carleton lett a győztes gárda legeredményesebbje.