Károlyi visszatérése lendületet adott a BSE-nek

:

:

Pénteken és szombaton 5 mérkõzést rendeztek a Magyar bajnokságban. Ezek közül kiemelkedett Károlyi Andrea visszatérése a BSE-Pécs összecsapáson. Összefoglaló.

A hirtelen pikánssá váló BSE-Pécs találkozóban 23 percen keresztül még a meglepetés is benne volt. A pécsiek kezdtek jobban és 8 percet követõen már 6 ponttal vezettek. A második szakasz elején azonban fordított a BSE és szünetre 44-39-es elõnyre tettek szert. A harmadik etap elején 46-41-nél még a hazaiaknál volt az elõny, de amikor a szakasz végén levonultak az együttesek a pályáról 61-53-as vendég vezetésrõl árulkodott az eredményjelzõ.

A hajrában a BSE szívósan tartotta magát, de gyõzelmi esélyeik nem voltak. A vége 74-66 lett, a Pécs a vártnál nehezebben, de érvényesítette a papírformát. Károlyi Andrea visszatérése alkalmából 25 percet töltött a pályán és 6 pontot szerzett. A pécsiek legeredményesebb játékosainak a két amerikai légiós, a 22 pontos Quigley és a 16 pontos Murphy bizonyult.

A listavezetõ és a téli szünetben komoly szerkezeti változáson átesett Sopronra a Cegléd várt. Székely Norbert együttese 9-0-val indított, de ezt követõen több hiba csúszott a címvédõ játékába. A 24 eladott labda is belefért azonban a mérkõzésbe, a Sopron elsõsorban Kurasova (16 pont) és Horti (15 pont) ponterõs játékának köszönhetõen 73-57-re nyert.

A Gyõr a BEAC vendége volt. A találkozó a papírformának megfelelõen alakult. Füzy Ákos együttese 92-37-es gyõzelmet aratott. A legeredményesebbnek a 21 pontos Sujanova bizonyult.

Ami a többi mérkõzést illeti, a fõvárosi rangadón a betegségektõl hátráltatott FTC egy szoros végjátékban 55-48-ra múlta felül a Vasast, míg a ZTE 16 ponttal nyert a DKSK otthonában.

A Baja és a Szekszárd összecsapását késõbbi idõpontban bonyolítják le.

DKSK - ZTE NKK 65-81 (17-19, 12-13, 22-27, 14-22)
ELTE-BEAC Újbuda - UNI SEAT Gyõr 37-92 (12-23, 9-28, 6-21, 10-20)
Vasas-Basket - FTC 48-55 (13-12, 11-15, 13-10, 11-18)
Ceglédi EKK - UNIQA-Euroleasing Sopron 57-73 (12-19, 17-28,
15-15, 13-11)
BSE-FCSM - Pécs 66-74 (25-27, 19-12, 9-22, 13-13)

1. UNIQA-Euroleasing Sopron  15  15/0   1199–767  1.000%
2. UNI SEAT Gyõr 	     15  14/1   1254–869  0.967
3. Pécs 	             15  13/2 	1180–870  0.933
4. ZTE NKK 	             15  11/4 	1084–936  0.867
5. FTC 	                     15  11/4   1029–956  0.867
6. Bajai NKK 	             14   7/7 	922–950   0.750
7. DKSK MISI 	             15  5/10 	959–1063  0.667
8. Vasas 	             15  4/11 	827–918   0.633