Kassa – Rózsahegy döntõ lesz Szlovákiában

:

:

Szerdán este lezárultak az elõdöntõ párharcok Szlovákiában. A Good Angels Kosice és az MBK Ruzomberok is 3-0-val lépett a fináléba.

A Good Angels Kosice a harmadik találkozón 75-56-ra verte az SBK Samorin gárdáját. A kassaiaknál az elsõ két mérkõzéssel ellentétben pályára lépett Darxia Morris is. A két alakulat között az elsõ negyedben még nem alakult ki nagy különbség, 10 perc után 24-16-ra vezetett a Good Angels. A 16-7-es második negyedben azonban döntésre vitte a meccset és ezzel az egész párharcot a címvédõ. A 40-23-as félidõ után a harmadik etapban 20 egység felett állandósult a differencia.

A magabiztos elõny tudatában a záró szakaszra csökkent a koncentráció kassai oldalon, ezt kihasználva az utolsó 10 percet 23-17-re megnyerte a Somorja. A kassaiak legeredményesebbje ezen az estén a 16 egységig jutó Daugile Sarauskaite volt. Összességében a Good Angels Kosice az EEWBL megnyerése után fel tudott pörögni az elõdöntõre és kellõ koncentrációval teljesen megérdemelten 3-0-ra behúzta a párharcot.

A másik ágon az MBK Ruzomberok 73-48-as gyõzelmet aratott a Pie¹»anské Èajky otthonában. Ezzel pályahátrányból 3-0-ra nyerte a párharcot, ami azt jelenti, hogy kétszer is a nagy riválisuk csarnokában tudtak diadalmaskodni. A harmadik meccs hamar eldõlt, mintha a pöstyéniek nem hittek volna abban, hogy 2-0-s hátrányból lenne visszaút. Nem telt öt perc és már 15-4-re vezetett a Rózsahegy. A folytatásban a Piestanske Cajky még 4 pontra felzárkózott, de ennél közelebb nem került.

A 26-17-es elsõ negyed után a második szakaszban stabilan 10 egység felett állandósította elõnyét a Rózsahegy. A félidõben 39-28-ra mentek, a harmadik etapban pedig megduplázták a különbséget. Az 58-36-ról induló 10 percben a gyõztes kiléte nem volt kérdés. A magabiztos 73-48-as sikerbõl Bozóki Bettina 23 percet a pályán töltve 11 ponttal, 6 szerzett labdával és 4 lepattanóval vette ki a részét.

Good Angels Kosice – SBK Samorin 75-56 (24-16, 16-7, 18-10, 17-23)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 a Good Angels Kosice javára.

Piestanske Cajky – MBK Ruzomberok 48-73 (17-26, 11-13, 8-19, 12-15)
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc végeredménye 3-0 a MBK Ruzomberok javára.