Kedden kezd a Kassa a szlovák rájátszásban

:

:

Hétvégén rendezték a Szlovák bajnokság negyeddöntõinek második mérkõzéseit. A Rózsahegy és a Somorja könnyedén vívta ki a négy közé jutást, a Pöstyén azonban túlórázik az Iglóval. A Kassa gépe hétfõn délután landolt és kedden este már pályára is lépnek.

A Rózsahegy a kisebb kassai csapat a Cassovia Ko¹ice otthonában 95 pontos gyõzelmet aratott. Az igazi kiütést a negyedik negyed hozta el, melyet 40-10-re nyertek Stefan Svitek tanítványai. A sikerbõl Parker 21, Minèíková 17 ponttal vette ki a részét. A rózsahegyiek ellenfele az elõdöntõben a Somorja lesz. Nekik sem volt nehéz dolguk a negyeddöntõk során. Pozsonyban a BK Petr¾alka otthonában 95-64-es sikert ünnepelhettek. A Somorja a félidõben még „csak” 16 ponttal vezetett, de a harmadik etapban ehhez még 10-et tettek hozzá. A mérkõzésen Murphy 28, Sujová 16 egységig jutott.

A papírforma szerint a Pöstyén és az Igló csatája hozza a legkiélezettebb küzdelmet. A Pöstyén hazai pályán diadalmaskodott az elsõ mérkõzésen. Az iglói visszavágón azonban Németh Bernadették kerekedtek felül. A szoros elsõ negyed után a félidõre 8 pontos elõnyre tettek szert, majd a harmadik negyedben megduplázták a differenciát. Innen a Pöstyénnek nem volt visszaút. Az iglói csapatból Iva Sliskovic 19 pontot szerzett, míg Németh Bernadett 4 egységig jutott.

Ami a folytatást illeti. A Pöstyén-Igló párharc harmadik felvonására szerdán kerül sor. A mérkõzés gyõztese a Kassa-Ostrava párharc gyõztesével találkozik. A kassaiak jekatyerinburgi gépe hétfõn délután landolt, de kedden 18 óra 30 perckor már pályán lesznek. Az Ostrava lemondott a második mérkõzés pályaválasztói jogáról, így szerdán délelõtt 10 óra 30 perckor a második találkozót is lejátsszák Kassán.

VIDEÓ: A kassai csapat érkezése a helyi repülõtérre

BK SOU® Cassovia Ko¹ice – MBK Ru¾omberok 29:124 (6:28, 9:29, 4:27, 10:40)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az MBK Ru¾omberok javára.

BK Petr¾alka – ©BK ©amorín 64:95 (18:25, 17:26, 11:22, 18:22)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye 2-0 az ©BK ©amorín javára.

©KBD Rücon Spi¹ská Nová Ves – Pie¹»anské Èajky 86:54 (22:19, 22:17, 21:11, 21:7)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc állása 1-1.