Kellemetlen meglepetés érte a Lyon-t

:

:

Bár Franciaországban jelenleg áll a bajnokság, a Bourges és a Lyon péntekre és szombatra felmentést kapott, hogy az Euroliga buborék idejére kiírt találkozói közül egyet-egyet megvívjon. Pénteken este a Lyon csapatán volt a sor, akik a Landernau-t fogadták és meglepetésre 82-77-re alulmaradtak.

A Lyon keretében a friss WNBA-bajnok Alysha Clark bemutatkozhatott és jól is kezdtek. Az első negyed után 23-18-ra vezettek. A félidőre azonban 39-35-re fordított a Landernau, mely a folytatásban 9 ponttal ellépett. A Lyon többször felzárkózott, még a hajrában is több labdájuk volt a fordításhoz. Utoljára 80-77-nél, de ezekkel a lehetőségekkel nem éltek.

A Landernau Ezinne Kalu és Elodie Naigre 21-21 pontjával bravúros 82-77-es győzelmet aratott. A Lyon legeredményesebbje a 34 pontos Marine Johannes volt. Aleksandra Crvendakic 17 perc alatt 7 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt.