3x3

Küzdős, értékes visszajelzéseket adó meccsekkel zárult az első bécsi nap

:

:

A délutáni három összecsapás után a bécsi 3×3-as nemzetközi torna esti programjában öt magyar érdekeltségű mérkőzést követhettünk.

Az A-csoportban a Magyarország 1-es csapat 21-6-ra legyőzte Ausztriát. A magyar válogatott három perc alatt 9-2-re lépett el és végig kézben tartotta az irányítást. Rendkívül hatékonynak bizonyult támadásban csapatunk és kifejezetten szépen játszott. A hajrában Böröndy Vivi szerezte a találkozót lezáró 21. pontot. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Révész Luca egy labdáért zajló kiélezett küzdelemben megsérült. Az utolsó meccsen már nem tudott pályára lépni. Varga Eszter helyettesítette.

U23-as válogatottunk nagy skalpot gyűjtött be, miután remek mérkőzésen 20-16-ra legyőzte Olaszországot. Végig fej-fej mellett haladt a két együttes. Másfél perccel a vége előtt 16-14-re vezettek a mieink. Jáhni Zsófia két találatával és Takács Emese két büntetőjével zárta le a találkozót a magyar együttes.

A nap végén a Magyarország 1-es csapat immár Varga Eszterrel 21-15-re alulmaradt Olaszországgal szemben. Rendkívül kemény mérkőzés kerekedett, ahol sokáig nem alakult ki nagy különbség. Öt és fél perccel a vége előtt még 7-7 ált az eredményjelzőn. Ezt követően szakadtak el az olaszok. A legnagyobb differencia 9 pont volt a felek között. A hajrá nyíltsisakos küzdelmet hozott, ahol felváltva estek a találatok.

A B-csoportban a Magyarország 2-es csapat Spanyolországtól 18-7-es vereséget szenvedett. A jól ismert rendkívül rutinos alapcsapatunkat hozták a spanyolok, akik ennek megfelelően érvényesítették fizikális fölényüket. A mieink tartását dicséri, hogy nem adták könnyen a győzelmet a spanyol gárdának. 10 percen át maximumon küzdöttek.

A Magyarország 2-es csapat Ausztria U23-as válogatottját 21-9-re múlta felül. A szorosabb első percek után a mérkőzés második felében került fölénybe a magyar együttes. Kányási Veronika ponterős játékával sikerült állva hagyni a riválist. A második megszakításhoz már 14-7-ről érkeztek a felek. Ezt követően sem lassítottak a mieink. Végül Tóth Orsi duplája zárta le a találkozót.