Két hazai és három idegenbeli siker szombaton

:

:

Fotó: Vasas Akadémia

Szombaton öt mérkőzést rendeztek a hazai élvonal 3. fordulójában.

A címvédő Sopron 102-71-es sikert aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában. A soproniak 68-63 után a negyedik negyedben szakították le riválisukat. Azt a 10 percet 38-14-re nyerték.
RÉSZLETES BESZÁMOLÓ ITT

Az Atomerőmű KSC Szekszárd szoros végjátékban 69-64-re nyert az Vasas Akadémia otthonában. A szekszárdiak 64-61-es hazai vezetést követően az utolsó két percben fordítottak.

A TFSE-MTK 85-83-ra győzte le a Ludovika-Csatát- A Csata 76-57-re vezetett a záró szakasz elején és innen fordította maga javára a fővárosi rangadót a TFSE.

Az NKA Universitas PEAC 88-64-re múlta felül az E.ON ELTE BEAC gárdáját. A pécsiek 16-16 után ragadták magukhoz a vezetést és onnantól végig előrébb jártak.

A DVTK-Hun-Therm végig vezetve 62-36-ra verte a PINKK Pécsi 424 együttesét. A félidőben már 39-12-előnyben volt a DVTK.

VBW CEKK Cegléd – Sopron Basket 71 -102 (16-26, 17-20, 24-18, 14-38)
Vasas Akadémia – Atomerőmű KSC Szekszárd 64-69 (25-16, 12-20, 17-17, 10-16)
TFSE-MTK – Ludovika Csata 85 -83 (16-16, 18-31, 21-23, 30-13)
E.ON ELTE BEAC – NKA Universitas PEAC 64-88 (20-25, 13-19, 16-20, 15-24)
DVTK-Hun-Therm – PINKK Pécsi 424 62-36 (15-6, 24-6, 7-8, 16-16)