Két hosszabbítás a WNBA-ben

:

:

Vasárnapról hétfőre virradóra három mérkőzést rendeztek a WNBA-ben.

A Minnesota Lynx megszerezte első sikerét. Hosszabbítást követően 79-74-re múlták felül a Connecticut Sun csapatát. A Sun a rendes játékidő utolsó percéhez érkezve 63-58-ra vezetett. Ezt követően Damiris Dantas triplájával és Crystal Dangerfield duplájával egyenlített a Lynx. A ráadás egyértelműen a Lynx csapatának sikerült jobban, 7 ponttal is elléptek. Sylvia Fowles 24 ponttal lett a legeredményesebb a győztes gárdában, míg Napheesa Collier 11 ponttal és 7 lepattanóval zárt. Briann January a Connecticut Sun együttesében 7 pontot és 2 lepattanót jegyzett.

Fotó: WNBA

A Los Angeles Sparks 82-79-re verte a Chicago Sky-t. A Sky az első negyed végére 14 pontos előnyre tett szert, a félidőre azonban ledolgozta hátrányát a Sparks. A folytatásban is hasonló hullámzás jellemezte a mérkőzést. Végül 11 másodperc volt hátra, amikor Erica Wheeler hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban 80-79 után szintén Erica Wheeler értékesítette azt a duplát, amivel megszerezte a győzelmet a csapatának. Nneka Ogwumike 21 ponttal és 9 lepattanóval lett a Sparks legeredményesebbje. Chicagói oldalon Courtney Vandersloot ért el 28 pontot.

A Las Vegas Aces 101-78-ra győzte le az Indiana Fever-t. Határ Berndett nem lépett pályára a Fever együttesében. Az egyoldalú találkozón a győztes gárdában a 22 pontos Dearica Hamby volt a legeredményesebb, de ki kell emelni Liz Cambage 13 pont, 13 lepattanós dupla-dupláját.

Chicago Sky – Los Angeles Sparks 79-82 (27-13, 10-24, 20-14, 16-22, 6-9)
Las Vegas Aces – Indiana Fever 101-78 (32-15, 16-14, 24-17, 29-32)
Minnesota Lynx – Connecticut Sun 79-74 (15-27, 18-10, 17-15, 13-11, 16-11)