:

:

Fotó: Jóna István / ZTE NKK

Csütörtökön két rangos felkészülési torna is kezdetét vette hazánkban.

A 4. Szaniszló Sándor Emléktorna nyitányán Miskolcon a DVTK 69-51-re múlta felül a szlovák bajnoki címvédő MBK Ruzomberok együttesét. Az első negyedben kétszámjegyű előnyre tett szert a DVTK. A folytatásban faragott a hátrányán a rózsahegyi gárda, de érdemben nem került közelebb. A félidőben 32-23, a harmadik negyed végén 49-40 állt az eredményjelzőn. A záró szakaszban Milica Jovanovic és Snezana Bogicevic ponterős játékával végleg leszakította riválisát Földi Attila együttese.

A JAS-FBG 52. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa első játéknapján két ANB Piros csoportos csapat találkozott. A ZTE NKK a Sportdarázs SMAFC gárdáját 84-56-ra győzte le. Már az első szakasz végén 26-15-re mentek a zalaegerszegiek, de az igazi döntést a 29-5-ös második negyed hozta. A második félidő kiegyenlítettebb játéka mellett is végig őrizte előnyét a ZTE.

DVTK – MBK Ružomberok 69-51 (20-9, 12-14, 17-17, 20-11)