Kétszeri hosszabbítás után nyert a Sopron a DVTK otthonában

:

:

A 21. forduló rangadóján a Sopron Basket 95-91-es győzelmet aratott az Aluinvent DVTK otthonában. Emlékezetes, kétszeri hosszabbítást hozó csatával hangoltak a csapatok a Magyar Kupa negyeddöntőjére.

Miskolcon a már hagyományos remek hangulat fogadta a csapatokat a bajnokság csúcsrangadóján, melynek a presztízsen kívül tétje nem volt. Ettől függetlenül ez a két gárda rendszeresen magas hőfokú mérkőzéseket vív és ez a mostani is ebbe a sorba illeszkedett. Az első percekben a továbbra is Cyesha Goree nélkül felálló DVTK került lépéselőnybe. Hat ponttal is vezettek a hazaiak, de 18-16-ig felzárkózott a Sopron. A játékrész hajrára a DVTK-nak sikerült, miután egy 12-5-ös sorozattal 30-21-es előnyt épített fel. Shatori Walker-Kimbrough 11 pontnál járt hazai oldalon. A második negyed elején többször felzárkózott a Sopron – 37-34-nél Cziczás László időt is kért -, de rendszerint vissza tudta álltani 5-6 pontos előnyét a DVTK. Végül 40-34 után egy 7-0-s futással fordított a címvédő. A félidő utolsó percében pedig Jelena Brooks és Aleksandra Crvendakic is betalált, így 45-42-re mentek a vendégek. Összességében 24-12-re nyerte ezt a szakaszt Gáspár Dávid együttese.

Fotó: DVTK.eu

A félidei statisztikán azt láthattuk, hogy a DVTK 35-ből 15, míg a Sopron 31-ből 16 mezőnykísérletet értékesített. A vendégek vezettek 21-15-re a lepattanókban, de a hazaiaknak kevesebb eladott és több szerzett labdájuk volt. A harmadik negyedben váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A Sopron 52-48-as előnyénél Medgyessy Dóra két triplát értékesített, miközben betalált távolról Maja Skoric és Shatori Walker-Kimbrough is egy 16-1-es futás részeként. Az amerikai légiós összesen 7 pontot jegyzett ekkor. A DVTK 64-53-ra fordított, amikor Jelena Brooks két triplája megtörte a soproniak kosárcsendjét. A negyedik negyednek 65-59-ről futottak neki a felek. Itt folytatódott a Sopron felzárkózása, amivel 67-66-ra jött vissza. Hullámzó játékrészt követhettünk, ahol előbb újra ellépett 5 ponttal a DVTK, majd 74-73-nál már a Sopron járt előrébb. A rendes játékidő hajrájában 75-75 után Candice Dupree és Maja Skoric találatai alakították ki a 77-77-es állást. Bár mindkét csapat előtt adódott esély, de nem született döntés.

Az első hosszabbítás alkalmával egyik fél sem tudott két pontnál jobban ellépni. Az utolsó másfél percben Jelena Brooks két büntetője és Zele Dorina találata után 85-85-re módosult az eredmény. Az utolsó másodpercekben a Sopronnak volt támadása a győzelemért, de a kísérletek kimaradtak. Jöhetett a második ráadás. Mindent kiadtak magukból a csapatok, így nem véletlen, hogy 89-89-nél két percig egyik fél sem talált be. A kosárcsendet Határ Bernadett törte meg, melyre Maja Skoric válaszolt. Még 40 másodperc volt hátra. Dubei Debóra duplájával 93-91-es előnyre tett szert a Sopron. A következő akcióból nem született hazai pont. A végeredményt Jelena Brooks két büntetője alakította ki. A csapatok legközelebb csütörtökön a Magyar Kupa negyeddöntőjében találkoznak, akkor jóval nagyobb tét mellett.

Aluinvent DVTK – Sopron Basket 91-95 (30-21, 12-24, 23-14, 12-18, 8-8, 6-10)

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 26/9, Maja Skoric 22/12, Medgyessy Dóra 14/6.

Sopron Basket: Jelena Brooks 29/9, Candice Dupree 17, Határ Bernadett 14.