Kezdődik a serdülők “A” döntője Sopronban

:

:

Csütörtökön elrajtol a Nemzeti Leány Serdülő Bajnokság “A” döntője Sopronban.

A nyolccsapatos tornán a szokott rendben zajlik a küzdelem. A résztvevőket két négyes csoportba osztották. Az “A” jelű négyesben kapott helyet a házigazda és címvédő Darazsak Sportakadémia, a Szegedi KE, a Csata DSE és az NKA Pécs. A B-csoportban pedig a BEAC-Újbuda KA, a DVTK Akadémia, a Vasas Akadémia és az Atomerőmű-KSC Szekszárd szerepel. A csoportok első két helyezettje szombaton az elődöntőben folytatja, a harmadik és negyedik pozícióban záró gárdák az 5-8. helyért játszhatnak a hétvégén.

A serdülő döntő előtt minden évben nehéz meghatározni az erőviszonyokat. A legfontosabb természetesen, hogy sérülésmentes és a szakemberek számára hasznos visszajelzéseket adó eseményt követhessünk az előttünk álló napokban.

Az A-csoportban a címvédő Soproni Darazsak Sportakadémiáról részletes összeállítást készítettünk Stoics Veres Judit vezetőedzővel. Ebben a négyesben a szezon eddigi mérkőzéseit nézve a Szegedi KE rendelkezik a legjobb mutatóval, 21 győzelemmel és 5 vereséggel. A Sopron és a Csata hat-hat vereséget jegyzett a szezonban, míg a pécsiek mutatója 12 győzelem és 13 vereség. Az előcsatározásokból azonban messzemenő következtetést nem szabad levonni és ez természetesen igaz a B-csoportra is.

A “B” jelű négyesben az Atomerőmű KSC Szekszárd csapatáról készítettünk átfogó összeállítást Harsányi Mária vezetőedzővel. Ebben a csoportban 22 győzelemmel és 3 vereséggel a BEAC Újbuda KA tudhatja magáénak a legjobb mutatót a szezon eddig lejátszott találkozóit tekintve. A Vasas Akadémia 19 győzelmet és 7 vereséget jegyzett, a DVTK Akadémia 15 győzelmet és 9 vereséget, míg a szekszárdiak 17 győzelmet és 10 vereséget.