Hirdetés
Archivum

Kialakult a 2018-as U17-es Világbajnokság mezõnye



:

:

Hirdetés

A magyar válogatott a bourges-i U16-os Európa-bajnokságon megszerzett ezüstérmével kvalifikálta magát a jövõ évi U17-es Világbajnokságra. A torna mezõnye szombaton lett teljes.

Fotó: FIBA

Fotó: FIBA

A 2018-as minszki seregszemlére az utolsó négy hely az U16-os Ázsia-bajnokságon talált gazdára. Ezt a tornát az idén bevezetett új rendszerben bonyolították le október 22. és 28. között Indiában. Ez azt jelenti, hogy az ázsiai mezõnnyel együtt versenyzett Ausztrália és Új-Zéland. A kontinenstornáról az elsõ négy helyezett kvalifikálta magát.

Nem született meglepetés az idei U16-os Ázsia-bajnokságon, hiszen Ausztrália, Japán, Kína és Új-Zéland jutott a legjobb négy közé. Az aranyérmet Ausztrália szerezte meg, akik egy emlékezetes fináléban 61-60-ra gyõzték le Japánt. Az elmúlt években rengeteget fejlõdõ japánok 13 ponttal is vezettek az összecsapáson, de a záró szakaszban fordított Ausztrália. A bronzmeccsen Kína 60-43-ra verte Új-Zélandot.

A 2018-as U17-es Világbajnokság 16 csapatos mezõnyét a házigazda Fehéroroszország mellett Angola, Argentína, Ausztrália, Egyesült Államok, Franciaország, Japán, Kanada, Kína, Kolumbia, Lettország, Magyarország, Mali, Olaszország, Spanyolország és Új-Zéland alkotja. A tornát a tervek szerint 2018. július 21. és 29. között bonyolítják le a fehérorosz fõvárosban.

Hirdetés