Kialakult a 2023-as Euroliga Final Four mezőnye

:

:

Szerdán este rendezték a női kosárlabda Euroliga negyeddöntők sorsdöntő harmadik mérkőzéseit. Kialakult a 2023-as Final4 mezőnye, az elődöntők párosításai.

A felső ágon a Fenerbahce 2-0-val búcsúztatta a Sopron Basket csapatát. Az ellenfelük az elődöntőben a Famila Schio lesz, akik a negyeddöntőben 2-1 arányban múlták felül a Valenciát. A sorsdöntő harmadik meccsen a félidő hajrájában 9-2-es futással szakadt el a Schio és végig vezettek. Igaz, nagy előnyt nem tudtak kialakítani, de a 62-53-as siker is történelmi mérföldkő. Olaszország 21 év után tért vissza a legjobbak közé. Utoljára a Parma vívott Euroliga Final4-t.

Az alsó ágon a négyes döntőben USK Praha – CBK Mersin párharc lesz. A prágaiak 74-66-ra verték a Salamancát a sorsdöntő harmadik meccsen. A negyedik negyedben 12 pont is volt a prágai előny, de a hajrában felzárkózott a Salamanca. A CBK Mersin pedig 91-63 arányban bizonyult jobbnak a Bourges-nál. A szoros első negyed után a félidőre 13, a harmadik etap végére 23 pontra növelte előnyét a Mersin.

A 2023-as Euroliga Final4-t április 14. és 16. között rendezik később kijelölésre kerülő helyszínen,

ZVVZ USK Praha – Perfumerias Avenida Salamanca 74-66 (23-19, 19-16, 12-14, 20-17)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 az USK Praha javára.

Beretta Famila Schio – Valencia Basket Club 62-53 (21-20, 18-11, 9-14, 14-8)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Famila Schio javára.

CBK Mersin Yenişehir Bld – Tango Bourges Basket 91-63 (19-18, 27-15, 23-13, 22-17)
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a CBK Mersin Yenişehir Bld javára.