Utánpótlás

Kialakult a helyosztók párosítása és menetrendje a debreceni U19-es világbajnokságon

:

:

Szombaton rendezték az elődöntőket és az 5-8. helyért kiírt párharcokat a debreceni U19-es világbajnokságon.

Az első elődöntőben a magyar válogatott tisztes helytállás mellett 75-42-es vereséget szenvedett a címvédő és a mezőnyből kiemelkedő Egyesült Államoktól. A válogatottunk remekül védekezett, eddig a tornán a legkevesebb pontot a mieink kapták az amerikai csapattól. Boros Júlia 14, Miklós Melinda 11 pontot ért el. USA legeredményesebbje a 17 pontos Sonia Citron volt.

A második elődöntőben Ausztrália 62-50-re verte Malit. A második negyedben 31-19-re mentek az ausztrálok. Innen azonban nem csak felzárkózott, de fordított is Mali. A döntést az utolsó öt perc hozta el. Elfáradó riválisa ellen 44-43 után 11-4-es futással vette vissza a vezetést Ausztrália. Innentől már végig kézben tartották az irányítást és éppen a lefújás pillanatára alakult ki a legnagyobb differencia a felek között. Jade Melbourne 19 ponttal, 8 lepattanóval és 5 gólpasszal zárt. Nyadiew Puoch 16 egységig jutott. Mali együttesében Sika Kone 15 pontot és 19 lepattanót ért el.

Az 5-8. helyért Kanada 66-58-ra legyőzte Oroszországot. A 15-4-es harmadik negyedben fordított Kanada és onnantól nem volt kérdés a sikerük.  Shayeann Day Wilson 22 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el. Csehország 66-63-ra múlta felül Spanyolországot. A 17 pontos Dominika Paurová vezette cseh alakulat a második negyed közepétől végig előrébb járt.