Kialakult a helyosztók programja az U17-es Világbajnokságon

:

:

Szombaton kialakultak a helyosztók párosításai és menetrendje a minszki U17-es leány kosárlabda Világbajnokságon. A magyar válogatott 17 órától mérkõzik Ausztráliával a bronzéremért.

Ahogy arról már beszámoltunk, a szombati elõdöntõk során az Egyesült Államok válogatottja a sportág erõviszonyainak megfelelõen 84-39-re gyõzte le a magyar válogatottat. A magyar csapat becsülettel küzdött, de a mérkõzésen reális eredmény született. A másik elõdöntõben Franciaország 68-58-ra múlta felül Ausztráliát. A félidõben 15 pontos elõnyben voltak az ausztrálok, de ezt követõen a folytatást uralta az extrán védekezõ és támadásban bravúros találatokat elérõ francia csapat.

Az 5-8. helyért Spanyolország 69-68-ra verte Japánt. Drámai végjáték döntött, ahol a japánok három perccel a vége elõtt még 68-61-re vezettek. Innen azonban már nem találtak be és az utolsó percben fordított Spanyolország. Olaszország 86-49-re kiütötte Lettországot. Itt nem volt egy súlycsoportban a két gárda. A 31-4-es elsõ negyed eldöntötte a lényeges kérdéseket.