Kialakult a rájátszás mezõnye

:

:

Szerdán a nõi kosárlabda Euroliga 13. fordulójában gazdára talált a rájátszás összes kiadó helye. A fordulatos és izgalmas játéknap összefoglalója következik.

Az A-csoportban a Gyõr prágai vereségérõl és a Valencia bravúros jekatyerinburgi gyõzelmérõl már beszámoltunk. Most nézzük a másik két mérkõzést. Alba Torrens, Gulsah Gumusay után a héten Saziye İvegin-t is elveszítõ Galatasaray hatalmas csatában 81-74-re verte a Bourgest. A törökök dolgát tovább nehezítette, hogy gyomorpanaszai után még finoman szólva sem volt 100%-os állapotban Diana Taurasi.

A Bourges megpróbálta kihasználni, hogy sebezhetõ az isztambuli sztárcsapat. A két alakulat az egész mérkõzésen fej-fej mellett haladt. 4 perccel a lefújás elõtt 70-70 volt az állás. A végjátékban azonban a veterán Penicheiro remekül vezényelte a Galatasarayt és Taurasi 1 perccel a lefújás elõtt betegen is bevágott egy triplát, így nyertek a hazaiak. A Galatasaray legeredményesebbje a 27 pontos Epiphanny Prince volt.

Egy tét nélküli mérkõzésen a Lotos Gdynia 74-60-ra nyert Kaunasban a VICI Aistes otthonában. A találkozó három negyeden át kiegyenlített volt, 30 perc után mindössze 55-52-re vezetett a Gdynia. A negyedik szakaszra azonban teljesen elfogyott a VICI Aistes és ekkor a 22 pontos Jolene Anderson, illetve a 20 pontos Geraldine Robert vezetésével elléptek a lengyelek.

Galatasaray - Bourges Basket 81-74 (20-22, 25-17, 15-19, 21-16)
ZVVZ USK Praha - Uni Seat Gyõr 74-63 (20-20, 27-15, 14-10, 13-18)
UMMC Jekatyerinburg - Ros Casares Valencia 63-81 (23-29, 13-17,
15-18, 12-17)
VICI Aistes - Lotos Gdynia 60-74 (17-10, 21-26, 14-19, 8-19)

8. VICI AISTES KAUNAS	13	2/11	843/1054   15

A B-csoportban a Sopron szép búcsújáról nagy terjedelemben számoltunk be. A csoport rangadóján a Fenerbahce megõrizte veretlenségét, miután 72-60-ra nyertek Orenburgban. Az oroszok sztárjai ismét betliztek, Douglas és Danilochkina együtt 25 dobást vállalt mezõnybõl, melybõl mindössze 6 volt sikeres. Ehhez képest egész szépen tartotta magát az Orenburg, a harmadik negyed közepén 46-45-re még vezettek is. A negyedik szakasz 58-50-es török elõnyrõl indult, ekkor Berseneva triplájával 58-53-ra zárkózott fel a hazai gárda, de erre egy 6-0-s török futás érkezett, mely eldöntötte a gyõztes kilétét. A Fenerbahce legeredményesebbje a 24 pontos Angel McCoughtry volt.

A Tarbes majdnem megszerezte elsõ gyõzelmét, miután hosszabbításig vitték a Polkowice elleni mérkõzést. 2 perccel a rendes játékidõ vége elõtt 78-71-re vezettek a lengyelek, de Maja Miljkovic vezérletével 81-81-nél egyenlített a Tarbes. Ráadásul azon dupla mellé, mellyel 81-81-re módosult az állás 6 másodperccel a lefújás elõtt még „+1” büntetõ is járt, de ezt a Sopronban is megforduló irányító kihagyta. A ráadásban rengeteg pont esett, de ekkor már a Polkowice a Maltsi-Perovanovic-Zoll trió vezérletével kézben tartotta az összecsapást. A vége 99-96 lett. A Polkowice legeredményesebbje a 32 pontos Iva Perovanovic volt.

Uniqa Euroleasing Sopron - Beretta-Famila Schio 69-54 (18-14, 14-6,
20-18, 17-16)
Nagyezsda Orenburg - Fenerbahce 60-72 (17-12, 19-20, 14-26, 10-14)
Tarbes GB - CCC Polkowice 96-99 (23-22, 25-22, 17-23, 16-14, 15-18)

7. TARBES GESPE BIGORRE 	11  0/11  708/876  11

A C-csoportban a Taranto azért lépett pályára a Szpartak Moszkva otthonában, hogy életben tartsa továbbjutási esélyeit. Erre azonban nem volt módjuk az olaszoknak. Az elsõ negyedet még hozta a Taranto, de a szünetre 40-26-ra lépett el Pokey Chatman együttese. A vége pedig 77-53 lett. A Szpartak Moszkva legeredményesebbjének a 14 pontos Candice Dupree bizonyult.

Egy teljesen tét nélküli találkozón a Gospic a dupla-duplát elérõ Vrsaljko (20 pont, 13 lepattanó) és Mandir (17pont, 10 lepattanó) vezérletével 73-62-re verte a Brnót. A két csapat a harmadik negyed végéig fej-fej mellett haladt, majd a harmadik etap utolsó percében egy 10-0-s futással lépett el a horvát bajnok.

Azzal, hogy a Taranto vereséget szenvedett a Szpartak Moszkva otthonában már a biztos továbbjutás tudatában léphetett pályára Kassán a Lattes Montpellier. A gallok a harmadik negyed közepéig remekül tartották magukat, 42-41 után azonban egy 9-1-es futással a harmadik etap végére 51-42-es elõnyre tett szert a Kassa és ez döntõnek bizonyult. Végül Stefan Svitek alakulata 70-61-es gyõzelmet ünnepelhetett. A mérkõzésen a legnagyobb érdeklõdés Hana Horakova kassai bemutatkozását kísérte. A cseh ikon végül 7 ponttal, 3 lepattanóval és 2 gólpasszal nyitott a szlovák bajnoknál.

A Rivas Ecopolis is abban a helyzetben volt, mint a Lattes Montpellier. A Taranto vereségével a harmadik számú spanyol együttes is bebiztosította helyét a rájátszásban. A spanyolok két és fél negyeden át magabiztosan vezettek a Wisla Krakow ellen. A harmadik szakasz végjátékában azonban 57-46 után egy 10-0-s futással 57-56-ra visszajött a mérkõzésbe a lengyel alakulat. A negyedik negyedre megtorpant a krakkóiak felzárkózása, ekkor ismét elléptek a spanyolok és végül 71-64-es gyõzelmet arattak. A Rivas Ecopolis együttesében Essence Carson 19 pontig jutott. Krivacevic Tijana 2 percet töltött a pályán.

Szpartak Moszkva Vidnoje - Good Angels Kosice 68-65 (19-20, 17-14,