Kialakult az elődöntők párosítása a junioroknál

:

:

Fotó: Vasas Akadémia

Pénteken rendezték a Nemzeti Leány Junior Bajnokság elődöntőit és 5-8. helyért kiírt párharcait.

A fináléban az Csata DSE és az Atomerőmű KSC Szekszárd méri össze az erejét. Az első elődöntő alkalmával az Atomerőmű KSC Szekszárd 45-38-ra legyőzte a Vasas Akadémia/A csapatát. A Vasas 15-0-val kezdett, majd a második és a harmadik szakaszban egy 19-1-es futással ragadta magához a vezetést a KSC. A hajrához közeledve 36-36 állt az eredményjelzőn. A végjátékban azonban a szekszárdiak pontosabbnak bizonyultak. A 14 pontos Miklós Melinda lett a győztes gárda legeredményesebbje. A Vasasnál Siklós Dorottya ért el 9 pontot.

A Csata DSE 73-56-ra múlta felül az NKA Pécs csapatát. A pécsiek a mérkőzés elején 23-6-ra elléptek. Innen azonban már a második negyedben felzárkózott a Csata és 26-26-nál egyenlített. A félidőben 31-30-ra ment az NKA Pécs, majd a harmadik etap elején 38-30-ra elszakadt. Innen azonban már a negyed hajrájában utolérte riválisát a fővárosi gárda. Végül a záró szakaszban 53-49 után egy 14-0-s futással 63-53-ra fordított a Csata, mely egyértelműen jobban bírta a hajrát. Gyöngyösi Janka 23 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát, míg Toman Petra 18 ponttal zárt a győztes csapatban. Az NKA Pécs legeredményesebbjének a 15 egységig jutó Olawuyi Adenike Olayemi bizonyult.

Az 5-8. helyért kiírt párharcok. Szoros egylabdás végjátékban dőltek el. A Zsíros Akadémia Kőbánya 60-58-ra győzte le a Vasas Akadémia/B csapatát. A fordulatos meccs végén Kutrik Dóra triplájával szerezte meg a győzelmet a Zsíros Akadémia Kőbánya. A keretükben a 17 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát elérő Turi Eszter lett a legeredményesebb, míg a Vasasnál Aho Tyra zárt 16 ponttal.

A DVTK Akadémia pedig 69-68-ra múlta felül a BEAC Újbudát. Kiélezett végjátékban 60-54 után egy 12-3-as szériával 66-63-ra fordított a DVTK. Ezt követően azonban egy triplával egyenlített a BEAC, majd 68-67-nél ismét előrébb járt. Az utolsó másodpercben így két alkalommal változott a vezető kiléte. Végül Márkusz Lilla szerezte a győztes találatot a DVTK-nak, melynek színeiben a 23 pontos Oláh Fruzsina lett a legeredményesebb. A BEAC-nál Katona Boglárka jegyzett 31 pontot.