Utánpótlás

Kialakult az elődöntők párosítása a junioroknál

:

:

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság nyolcas döntője alkalmával szerdán rendezték a negyeddöntőket. Összefoglaló.

Az első negyeddöntőben a Vasas Akadémia/A a Zsíros Akadémia Kőbánya együttesét 95-42-re győzte le. Az első találatot még a Zsíros Akadémia Kőbánya szerezte és 9-6-ig nem alakult ki nagy különbség a felek között. Ezt követően azonban egy 14-0-s futással lépett el a Vasas. Az első negyed végén 28-10, a félidőben 45-22 állt az eredményjelzőn. A folytatásban is hasonló ütemben nőtt a differencia. A győztes gárdában a 22 pontos Van Rijs Luca lett a legeredményesebb, míg a Zsíros Akadémia Kőbányánál Turi Eszter zárt 15 pont, 10 lepattanós dupla-duplával.

A második negyeddöntőben az Atomerőmű KSC Szekszárd 83-51-re verte a Vasas Akadémia “B” csapatát. A Vasas kadett csapata kiválóan tartotta magát rutinosabb riválisa ellen. Az első negyed végén 21-14-re, a félidőben 33-30-ra vezettek a szekszárdiak. Végül a harmadik szakaszt indította egy 11-2-es sorozattal a KSC és az ekkor megszerzett előnyét már stabilan őrizte. A győztes gárda legeredményesebbje a 23 pontos Miklós Melinda lett, míg a Vasas kadett csapatában Rátkai Eszter jutott 17 egységig.

Fotó: Vasas Akadémia

A harmadik negyeddöntőben a Csata DSE 85-35-re múlta felül a BEAC-Újbudát. Nem telt el öt perc és 15-5 állt az eredményjelzőn. Az első szakasz végére 26-11-re lépett el a Csata, a félidőben pedig 42-22-re vezettek. Ahogy teltek a percek, a harmadik negyedben már egyre jobban a Csata fölénye rajzolódott ki. A záró szakasznak 62-31-ről vágtak neki a csapatok. A Csata 18-0-val kezdte a játékrészt, amivel megalapozta a végeredményben megjelenő differenciát. A Csata legeredményesebbjei a 15-15 pontos Toman Dóra és Strausz Edina voltak. A BEAC-nál Katona Boglárka zárt 10 ponttal.

A negyedik negyeddöntőben az NKA Pécs 91-43 arányban bizonyult jobbnak a DVTK Akadémiánál. Villámrajtot vett az NKA Pécs, az első negyedben 22-3-as előnyre tettek szert. A folytatásban a DVTK 26-14-re felzárkózott. Ennél közelebb nem került. A második szakaszt ugyanis 11-0-val indították a pécsiek és ezzel 37-14-re elléptek. A félidőben már 56-28 állt az eredményjelzőn. A harmadik szakasz elején 13-2-es futással erősítette meg az előnyét a pécsi együttes. A győztes gárdában a 20 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát jegyző Olawuyi Adenike Olayemi lett a legeredményesebb, míg a DVTK-nál Suhajda Vanda ért el 9 pontot.