Kialakult az elõdöntõk párosítása Dél-Amerikában

:

:

A csoportkör utolsó játéknapján Kolumbia, Brazília és Argentína ünnepelhetett gyõzelmet.

A nap elsõ találkozója Kolumbia és Uruguay összecsapása volt. Kolumbia kezdte jobban a találkozót, egy negyed után 28-20-ra vezettek, majd a szünetben egy 12-3-as futás után már 50-35-re. A második félidõben Kolumbia már csak õrizte az elõnyét, a lefújás pillanatában 79-61 állt az eredményjelzõn.

A második mérkõzésen Brazília 107-37-re verte Venezuelát. Az elsõ negyed még szorosabb volt, ekkor csak 9 pontos különbséget jegyezhettünk fel a két csapat között, de a második negyedben egy 15-0-s futással eldõlt a mérkõzés sorsa. A brazilok a sikerükkel magukkal vitték az elõdöntõbe Kolumbiát is.

A nap utolsó összecsapásán Argentína és Chile találkozott. A hazaiaknak egy nagy arányú gyõzelemmel még matematikai esélyük volt a továbbjutásra, ennek megfelelõen egy 7-0-s rohanással kezdtek. A világbajnoki résztvevõ argentinok erre egy 11-0-s futással válaszoltak. Az ekkor megszerzett elõnyt az argentinok már nem engedték ki a akezüknõl és végül megérdemelt 82-75-ös gyõzelmet arattak.

Ezen az ágon Argentína mellett Paraguay jutott az elõdöntõbe.

Kolumbia – Uruguay 79-61
Brazília Venezuela 107-37
Chile Argentína 75-82