Nagyvilág

Kialakultak az elődöntők párosításai a tokiói olimpián

:

:

Szerdán rendezték a tokiói olimpia női kosárlabda tornájának negyeddöntőit. Rendkívül emlékezetes játéknapot követhettünk. USA – Szerbia és Japán – Franciaország elődöntők lesznek.

A felső ágon Szerbia 77-70-re verte Kínát. Fordulatos küzdelem alakult ki, ahol a harmadik negyed végére 9 ponttal ellépett Kína. A záró szakaszban 58-49-es állást követően 12-0-val fordítottak a szerbek. A hajrában 70-70 után biztosította be a sikert az Európa-bajnok. A legeredményesebbjük a 18 pontos Jelena Brooks lett.

Az Egyesült Államok 79-55 arányban bizonyult jobbnak Ausztráliánál. Breanna Stewart már az első félidőben egymaga 20 pontot jegyzett. A nagyszünetben 48-27 állt az eredményjelzőn. A harmadik szakaszban pedig a 29 egységet is elérte a differencia.

Az olimpia legjobb mérkőzésén Japán 86-85-re győzte le Belgiumot. A félidőben 42-41-re vezetett Belgium. Az európai gárda előnye a harmadik negyedben a 13 pontot is elérte. A záró szakaszban 72-72-nél egyenlített Japán. A végjátékban ismét a belgák kerültek előnybe, de az utolsó két percben egy felesleges fault és két eladott labda megpecsételte az európai gárda sorsát.

Franciaország 67-64-re győzte le Spanyolországot. A franciák a második negyedben 14 ponttal is vezettek és az előnyüket egészen a negyedik szakasz közepéig őrizték. Itt azonban Spanyolország átvette az irányítást és úgy nézett ki, hogy akár végig is vihetik a meccset. Másfél perccel a vége előtt éppen Gabby Williams büntetőivel fordított a francia gárda. A hajrában többet hibáztak a spanyolok, így megérdemelt francia siker született.