Kialakultak az elõdöntõk párosításai az OKB döntõjében

:

:

Pénteken a négy közé jutás volt a tét az Országos Kadett Bajnokság döntõjében. A Vasas Akadémia, a Csata DSE, a HAT-AGRO UNI Gyõr és a házigazda Soproni Darazsak Akadémia vívta ki az elõdöntõs szereplés jogát.

A Soproni Darazsak Akadémia együttese 71-61-re verte a BSE gárdáját. A félidõben mindössze 1 pontos volt a hazai elõny, de a 26 pontos Kuttor Enikõ vezérletével a Daraszak a harmadik negyed hajrájában állva hagyták riválisukat. A negyedik szakasz 53-46-ról indult és nem telt el 2 perc, amikor a 10 pontot is elérte a differencia.

A Gyõr kisebb meglepetésre 68-55 arányban verte a PVSK-t. A 16 egységig jutó Kaposi Pálma vezette pécsiek a félidõben 9 pontos elõnyben voltak, de a Gyõr a harmadik negyed végére 48-47-nél fordított. A záró szakaszt 10-4-es futással kezdték a gyõriek és innentõl a PVSK számára nem volt visszaút. A gyõri csapatból Horváth Kriszta 22, Török Ágnes 18 pontig jutott.

A Csata DSE 64-53-ra verte a Szekszárdot. A Csata a félidõben 43-23-nál 20 pontos elõnyben volt, a harmadik negyedben azonban mindössze 3 pontot szereztek. A szekszárdiak 46-40-re felzárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek. A Csata együttesében Király Lili és Horváth Bernadett 16-16 pontig jutott, míg Foitl Emilia neve mellé 14 egység került.

A nap legsimább mérkõzésén a Vasas Akadémia 97-48-ra verte a Kõbányai Darazsakat. A Vasas keretébõl öten is kétszámjegyû pontot értek el, a legeredményesebb a 13 pontos Solymosi Noémi volt.

Vasas Akadémia “A” – Kõbányai Darazsak 97-48 (19-11, 29-19, 20-7, 29-11) (I.) Stat (PDF)
Legjobb dobók: Solymosi N. 13, Wéber F. 11, Aho N. 10, Tóth T. 10 ill. Bach B. 10, Mányoki F. 9

Csata DSE – Atomerõmû KSC Szekszárd 64-53 (14-9, 29-14, 3-17, 18-13) (II.) Stat (PDF)
Legjobb dobók: Horváth B. 16/6, Király L. 16, Foitl E. 14 ill. Studer Á. 24/3, Rick M. 12

PVSK – HAT-AGRO UNI Gyõr 55-68 (13-14, 20-10, 14-24, 8-20) (III.) Stat (PDF)
Legjobb dobók: Kaposi 16, Nagy D. 14, Molitor D. 10/6 ill. Horváth K. 22, Török Á. 18, Dobos Á. 13, Nagy R. 11

Soproni Darazsak Akadémia “A” – BSE 71-61 (15-18, 18-14, 20-14, 18-15) Stat (PDF) (IV.)
Legjobb dobók: Kuttor E. 26, Weninger V. 13, Böröndy D. 12, Kocsis F. 11 ill. Kováts G. 17, Beneda P. 13, Jankó F. 12

A szombati program

12:00 Kõbányai Darazsak (I. vesztese) – Atomerõmû KSC Szekszárd (II. vesztese) (V.)
14:00 PVSK (III. vesztese) – BSE (IV. vesztese) (VI.)
16:00 Vasas Akadémia (I. gyõztese) – Csata DSE (II. gyõztese) (VII.)
18:00 HAT-AGRO UNI GYÕR (III. gyõztese) – Soproni Darazsak Akadémia (IV. gyõztese) (VIII.)

Az eredménylista és a program forrása: Soproni Darazsak Akadémia