Kialakultak az elődöntők párosításai Törökországban

:

:

Kedden és szerdán rendezték a török élvonal negyeddöntőinek második mérkőzéseit. Minden párharc 2-0-val lezárult.

Simon Zsófiáék mérkőzéséről már beszámoltunk. A Nesibe Aydin második alkalommal is kiütötte a CBK Mersin csapatát.

Az alapszakasz-győztes Fenerbajce 91-70-es sikert aratott a Hatay otthonában Alina Iagupova 22 és Kayla McBride 20 pontjával. Az első negyedben még a Hatay vezetett, de a 27-14-es második negyedben fordított a Fenerbahce.

A Galatasaray lesz Simon Zsófiáék ellenfele. A Galata 67-50-es győzelmet aratott a Botas otthonában. Már a 18-8-as első negyedben lépéselőnybe kerültek. A Botas a második szakaszban felzárkózott. A 30-27-es félidő után a harmadik negyed végén 42-42 állt az eredményjelzőn. Végül a záró szakaszban tudta érvényesíteni fölényét a magasabban jegyzett gárda. Mercedes Russel (10 pont, 13 lepattanó) és Quanitra Hollingsworth (10 pont, 10 lepattanó) is dupla-duplát ért el.

A negyedik Ormanspor búcsúzott, miután a hazai vereségük után a Cankaya otthonában is alulmaradtak. A 18 pont, 10 lepattanós dupla-duplát elérő Shavonte Zellous vezetésével a Cankaya végig kézben tartotta az irányítást.