Kiegyenlített első negyed után alulmaradt a Sopron Prágában

ZVVZ USK Praha - Sopron Basket 72-43 (17-17, 17-6, 18-8, 20-12)

Prága, Csehország

ZVVZ USK Praha: Oblak 2, Vorackova 14/12, Conde 17/3, Habusová 4, Stankovic 14. Csere: Sipová 11/3, Vyoralová 5, Bálintová 3, Kovlun 2, Marhautová

Sopron Basket: Fegyverneky 2, Jovanovic 13/6, Williams 13/9, Varga A. 10/3, Gaye 3. Csere: Sitku 2, Czukor, Varga S.

Fotó: Sopron Basket

Csütörtökön az USK Praha otthonában vívott felkészülési mérkőzést a Sopron Basket. Kiegyenlített első negyed után prágai fölény rajzolódott ki. Végül 72-43-as hazai siker született.

A Sopron Basket csapatából a tengerentúlon szereplő két amerikai légiós, Briann January és a decemberben érkező Napheesa Collier mellett Határ Bernadett és Jelena Brooks is hiányzott. A pénteki győri fellépéshez képest Fegyverneky Zsófia visszatért és idei első mérkőzését játszotta Gabby Williams.

Prágai oldalon a két amerikai játékos, Brionna Jones Alyssa Thomas mellett az előszezonban először mindenki hadra fogható volt. Ennek megfelelően lényegesen több rutinos játékossal és jóval mélyebb kerettel számolhatott Natalia Hejkova. Ez pedig alapjaiban határozta meg a felkészülési találkozó képét.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 17-17 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban kezdte növelni előnyét az USK Praha. A félidőre 10 egység fölé nőtt a differencia. A 34-23-as nagyszünet után a harmadik negyedben megduplázta a különbséget a 17 pontos Maria Conde vezette prágai alakulat, mely a Sipová-Hanusová kettős révén a palánk alatt is fölényben játszott. A záró szakaszt ponterős játék mellett 20-12-re nyerték a csehek, így alakult ki a 72-43-as végeredmény.

A soproni csapatban Nevena Jovanovic és a visszatérő Gabby Williams 13-13 ponttal zárt. Az USK Praha legeredményesebbje a 17 pontos Maria Conde volt. A Sopron Basket legközelebb szeptember 22-én, szerdán 16 óra 30 perckor lép pályára, a Krasznai Ferenc Emlékmérkőzés keretében az UNI Győr MÉLY-ÚT együttesét fogadja.