Kiélezett bronzcsata az egyetemi négyes döntőn – az ELTE BEAC a bronzérmes

ELTE BEAC - DEAC 67-64 (22-21, 19-15, 11-17, 15-11)

Leány Egyetemi Bajnokság, Rájátszás - bronzmérkőzés
Játékvezetők: Esztergályos Róbert, Földesi Marcell, Kovács Máté

ELTE BEAC: Takács 11/3, Nemes 6/3, Bogdán 13/6, Nagyi 26, Perényi 4. Csere: Orosz-, Van Rijs 2, Mohos 2, Solymosi-, Pettner 3, Levente-.

DEAC: Holinka-Miklós 8, Baczuk 14/12, Gaál 3/3, Szabados 17/9, Mezei 12/3. Csere: Kovács 3/3, Szabó 17/9, Pallai 3/3.

Fotó: Nagy Gábor / MEFS

Az egyetemi négyes döntő bronzmérkőzésén az ELTE BEAC 67-64-es sikert aratott a DEAC ellen, így ők szerezték meg a harmadik helyet, míg a debreceni csapat negyedikként zárt.

A korai kezdés ellenére 6-0-val indított a BEAC, majd közel 3 perc után Mezei révén a DEAC is megszerezte első pontjait (6-2). Szabó Zita kosarával közeledett a Debrecen, de Takács Emese jól időzített triplája után 9-4 lett az állás. Kezdett felébredni a DEAC is, Baczuk Virág hárompontosa után 13-13-nál érte utol ellenfelét a debreceni csapat. Mezei Dóra is betalált kintről, így már a DEAC járt előrébb (13-16). Nagyi Tímea és Mohos Eszter pontjaival nem engedte a BEAC, hogy ellépjen a DEAC. Nagyi Tímea még a negyed végén megfordította az eredményt, 22-21.

Továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, mikor a BEAC került pár pontos előnybe, akkor jött Szabó és a tegnapi nappal ellentétben már a negyedik triplát szerezte csapat szinten (26-26). 32-26-ra ellépett az ELTE csapata, de egy hármassal ismét megfelezte a hátrányát a DEAC (32-29). Nagyi Tímea volt továbbra is a BEAC vezére, de Pallai is 3 ponttal válaszolt a túloldalon (35-32). A félidei 41-36-os eredményt Perényi pontjai alakították ki.

Hárompontosokkal folytatódott a játék, majd egy szép BEAC-os akció végén Nagyi volt sikeres (46-39). Mezei és Szabó szerzett egymás után kosarakat, majd Baczuk triplájával 1 pontra zárkózott a DEAC (47-46). 48-48-nál egál lett az állás, majd BEAC időkérés után Baczuk fordított, 48-51. A BEAC még büntetőkből szerzett pontot, de a negyed végén 52-53-as eredményt rögzíthettünk.

Az utolsó játékrészben folytatta jó ritmusát a DEAC, de Kovács Rebeka triplájára egyből érkezett Bogdán Rékától a válasz (55-56). Holinka-Miklós és Mezei pontjaival tartotta előnyét a debreceni csapat, de Nagyi Tímea kosarával 59-61-re módosult az állás. Továbbra is sok volt a pontatlanság mind a két oldalon, de talán pont emiatt volt ennyire szoros az eredmény. Debreceni oldalon mind a két büntető kimaradt, de a BEAC is csak egyet dobott be (60-61), majd hosszabb idő után Takács tempójával sikerült átvennie az ELTE csapatának a vezetést (62-61). Közel a végjátékhoz Szabó triplája esett be, így ismét a DEAC volt lépéselőnyben (62-64). Bogdán Réka hármasa után debreceni időkérés következett (65-64). A BEAC négyszer állhatott vonalra, azonban mind a négy büntetőt kimaradt, így még volt esélye a DEAC-nak (65-64). A debreceniek nem dobtak több kosarat, így Nagyi Tímea 2 pontja zárt a mérkőzést. 67-64-re nyert az ELTE BEAC, így ők szerezték meg a harmadik helyet, míg a DEAC negyedik lett.