Kiélezett csatában verte a Győr a ZTE-t

:

:

A hazai élvonal 13. fordulójában az UNI-Győr – MÉLY-ÚT 71-68-ra legyőzte a ZTE NKK-t.

A győri csapat az új vezetőedzője Merim Mehmedovic irányításával készült a találkozóra, melyen a közelmúltban igazolt  új centere Rachel Hollivay is bemutatkozhatott. Az első negyedben nem alakult ki nagy különbség a felek között. Jellemzően a Győr járt előrébb pár ponttal, de 19-14 után a játékrész végére 21-21-nél utolérte riválisát a ZTE. A második szakaszban is lendületben maradtak a zalaegerszegiek, így Kirby Burkholder triplája és Janis Ndiba büntetője után 33-22-nél már 19-3-as futást regisztrálhattunk a vendégeknél. A félidőig valamennyit faragott a hátrányán a Győr, de a nagyszünetben így is 35-29-es állást jegyezhettünk fel. Keyona Hayes már 12 pontnál járt zalaegerszegi oldalon.

Fotó: UNI-Győr – MÉLY-ÚT

A harmadik negyed első felében 5-8 pont között őrizte előnyét a ZTE, majd a Győr fokozatosan elkezdte ledolgozni hátrányát. Sőt, 48-48-nál egyenlíteni is tudott. Ekkor Horváth Zsófia időt kért, de ezen szakasz végéig már egyik gárda sem szakadt el. Az 52-52-ről induló záró szakaszban végig fej-fej melletti kiélezett küzdelmet láthattunk. A ZTE előtt 64-60-nál felcsillant az esély nagyobb különbségre. Ezzel azonban a vendégek nem éltek. A Győr ismét utolérte ellenfelét, majd 66-66-nál másfél perccel a vége előtt Zofia Hruscakova triplájával 69-66-es előnyre tett szert a házigazda. Erre Hayes azonnal válaszolt, de Papp Klaudia duplájával újra 3 egységre nőtt a differencia és innen több találat már nem született. A megújult Győr fontos sikerrel kezdte útját.

UNI Győr – MÉLY-ÚT – ZTE NKK 71-68 (21-21, 8-14, 23-17, 19-16)

UNI Győr – MÉLY-ÚT: Zofia Hruscakova 25/6, Raksányi Krisztina 14, Rachel Hollivay 10.

ZTE NKK: Keyona Hayes 26/6, Kirby Burkholder 20/9, Horti Dóra 5/3, Nagy Dóra 5/3, Kovács Georgina 5/3.