Kiélezett küzdelemben rangadót nyert a Vasas

Vasas Akadémia - Ludovika Csata 58-56 (16-6, 17-20, 10-11, 15-19)

Budapest, Vasas Pasaréti Sportcentrum
Földházi Tamás Péter, Lengyel Ádám József, Rózsavölgyi Alexandra (Bodrogváry Iván József)

Vasas Akadémia: Nunn 8, Papp 12/3, Szerencsés, Tóth 9, Madár E. 5/3. Csere: Budácsik, Smailbegovic 4, Salamon 2, Madár K. 2, Pardee 16/12,

Ludpvika-Csata: Brown 17/3, Fuehring 18/3, Horváth 11/3, Czank, Gyöngyösi. Csere: Jáhni, Toman D. Szabó F. 3/3, Boros 4, Kastl, Barnai 3.

A bajnokság 1. fordulójának fővárosi rangadóján a Vasas Akadémia 58-56-ra legyőzte a Ludovika-Csatát.

Tóth Orsi és Schaquilla Nunn találataival a mérkőzés elején a Vasas ragadta magához a kezdeményezést. A Csata idei első pontjai tétmérkőzésen Horváth Bernadett triplájából születtek. A vendégek 5-4-nél rövid időre a vezetést is átvették, de innen ismét a hazaiak akarata érvényesült. Amikor Katrina Pardee második triplája célt ért, már 14-5-re ment a Vasas. Ekkor Tursics Krisztián időt is kért. Rendezte sorait védekezésben a Csata, az első negyedben mezőnykosarat már nem engedélyezett a Vasasnak. Támadásban viszont továbbra is kimaradtak a lehetőségei. 10 perc után 16-6-ra ment a Vasas. A második negyed elején Tóth Orsi és Horváth Bernadett pontjait jegyezhettük fel. A Csata kapta el jobban a fonalat. Horváth Bernadett triplája és Jaelyn Brown büntetője után 20-18-nál már csak két pont választotta el a feleket.

A Csata felzárkózása után a Vasas Katrina Pardee és Madár Eszter tripláival vett új lendületet. 29-20-nál már 9-2-es futásban voltak a hazaiak. A Csata ismét időt kért, de ezt követően a 10 pontot is átlépte a Vasas előnye. A félidő utolsó két percébe 33-22-ről érkeztünk. A hajrában Boros Berta és Jaelyn Brown hozta fel a Csatát, így 33-26-ról jött el a nagyszünet. Az első 20 percben a Vasas a 35 mezőnykísérletéből 14-et értékesített, míg a Csata 21-ből 7-et. A lepattanókban 21-15-re vezettek a hazaiak. A harmadik negyed elején Nadia Smailbegovic és Tóth Orsi büntetőivel növelte előnyét a Vasas. A különbség ismét kétszámjegyűre ugrott a felek között.

A Csata végül 39-38 után kezdte a nagy felzárkózását. Egészen pontosan 9-0-s futást vezényeltek a vendégek. Ebben megvillant Samantha Fuehring és Szabó Fanni triplát értékesített. Ez alakította 39-37-re az eredményt. Erre Papp Dia válaszolt távolról. Az utolsó 10 percnek így végül 43-37-ről mentek neki a csapatok. Schaquilla Nunn duplája után még 45-38-ra elszakadtak a hazaiak. Samantha Fuehring vezetésével azonban egy pontra faragta hátrányát a Csata. Hat perccel a vége előtt 45-44 állt az eredményjelzőn. Nagy hullámvasút volt a végjáték. Katrina Pardee triplája és Tóth Orsi büntetője 51-46-ra alakította az eredményt. A Csata azonban Samantha Fuehring és Horváth Bernadett hárompontosaival még a hajrában is felzárkózott egy-egy pontra. Fordítani viszont nem tudott. A végeredményt Schaquilla Nunn büntetője alakította ki.