Kiélezett küzdelemben verte a Cegléd a BEAC-ot

:

:

Kiélezett küzdelemben a VBW CEKK Cegléd 65-59-re legyőzte az ELTE-BEAC Újbudát a hazai élvonal 17. fordulójában.

A ceglédi csapatban már bemutatkozhatott az új szerzemény, Katerina Sotiriou. Fordulatos negyeddel indult a találkozó. Az első percekben 5-0-s előnyre tett szert a Cegléd, de 9-8-nál már a BEAC járt előrébb. Végül egy negyednyi játék után 14-14-es állást regisztrálhattunk. A második szakaszban három és fél perc alatt 23-14-es előnyre tett szert a BEAC. Az ekkor kialakult 9 pontos differencia meghatározta a félidőt. A nagyszünetben 29-20-ra mentek Balogh Judit tanítványai. Hazai oldalon 32 kísérletből mindössze 7 talált utat a gyűrűbe, ami meg is válaszolta a ceglédi hátrány okát. A vendégek 26-19-re vezettek a lepattanókban és a 18 mezőnykísérletükből 10 sikeres lett, ami pedig kifejezetten jó arány.

Fotó: kosarsport.hu

A harmadik negyedben 35-28-ig őrizte nagyobb előnyét a BEAC, de innen 9-0-val 37-35-re fordított a Cegléd. Látványos kosárváltás zárta a harmadik etapot. Az utolsó 10 percnek a BEAC 41-40-es vezetéséről futottak neki a felek. A döntő futás 43-43 után érkezett el. A Cegléd a végül 20 ponttal záró Kristina Higgins vezetésével 14-3-as sorozatot mutatott be. A játékrész közepén 57-46-ra mentek a hazaiak. A BEAC-nak 57-53-nál még akadt egy felzárkózása, de ennél közelebb nem kerültek. Időkérés alatt rendezte sorait a Cegléd, a folytatásban visszaállította a 10 pontos differenciát és ezzel el is döntötte a győztes kilétét.

VBW CEKK Cegléd – ELTE-BEAC Újbuda 65-59 (14-14, 6-15, 20-12, 25-18)

VBW CEKK Cegléd: Kristina Higgins 20, Licskai Zsófia 19, Gorjanácz Ágnes 9/3.

ELTE-BEAC Újbuda: Laklóth Anna 15/6, Abigail Fogg 11/3, Mérész Beatrix 9.