Kiélezett küzdelemben verte a Csata a ZTE-t

:

:

A 15. forduló szombati játéknapjának záró mérkőzésén az NKE-FCSM Csata 88-84-re legyőzte a ZTE NKK gárdáját.

A Csata Lelik Réka két triplájával és Zala Friskovec hármasával, illetve duplájával 11-2-es előnybe került az első percekben. A negyed végén 26-17-re vezettek a hazaiak, akik összesen öt triplát értékesítettek 10 perc alatt. A második szakaszban Lelik már a hatodik hazai hárompontost jegyezte, amivel 31-19-re módosult az eredmény. Innen viszont a folytatásban megfelezte hátrányát a ZTE. A félidő hajrájában 48-38-nál újra elérte a 10 pontot a differencia. Kovács Georgina sikeres távoli dobása azonban azt jelentette, hogy 48-41-ről vonultak a hosszabb pihenőre a felek.

Fotó: NKE-FCSM Csata Facebook

A harmadik negyedet Horváth és Ndiba kosárváltása vezette fel. Ekkor már 14 sikeres triplánál járt a két gárda. A következő percekben a ZTE-nek jött ki jobban a lépés, amivel egészen 55-53-ig felkapaszkodtak. Erre Tursics Krisztián együttese 10-0-val válaszolt, így 65-53-nál visszaállt a korábbi differencia a felek között. Az utolsó 10 percnek 66-57-ről futottak neki a csapatok. A ZTE 68-64-re, majd 71-70-re visszajött ebben a periódusban, hogy aztán 74-74-nél egyenlítsenek Horváth Zsófia tanítványai. Zala Friskovec válaszolt erre, így nem engedte át a vezetést a Csata a riválisának. A folytatásban 3-4 egység környékén menedzselte előnyét a Csata. Az utolsó percben 84-81 után Cannon, majd Horváth keze sem remegett meg, miközben a második oldalon Burkholder büntetőt hibázott. Végül kiélezett küzdelemben a Csata behúzta a sikert.

NKE-FCSM Csata – ZTE NKK 88-84 (26-17, 22-24, 18-16, 22-27)

NKE-FCSM Csata: Zala Friskovec 35/18, Lelik Réka 17/9, Emma Cannon 16/3.

ZTE NKK: Kirby Burkholder 23/12, Keyona Hayes 23/3, Nagy Dóra 10.