Kiélezett rangadót nyert a Wisla Krakow

:

:

Szerdán immár a 20. fordulót rendezték Lengyelországban. A Wisla Krakow hatalmas csatában 70-66-ra legyõzte a Torunt.

A lengyel csúcsrangadót a Torun kezdte jobban, 8 perc után már 24-15-re vezettek a Wisla otthonában. A hazai gárda az elsõ negyed végére 24-20-ra felzárkózott, majd a második negyed elején 25-24-nél a vezetést is átvették. A Torun azonban nem hagyta magát, 37-31-nél ismét elléptek 6 ponttal. A félidõre azonban 39-37-re felzárkózott a Wisla.

A fordulatot a harmadik negyed hozta el, a címvédõ 44-44-nél érte utol a Torun-t. Ezt követõen egy 9-2-es szériával 53-46-ra fordított Stefan Svitek gárdája. A záró szakasz 57-51-rõl indult. A Torun 60-53 után még felzárkózott 60-58-ra. Innentõl kezdve 2-4 pont között alakult a különbség, de a Torun már nem tudott fordítani. Allie Quigley 29 perc alatt 11 ponttal és 7 lepattanóval vette ki a részét a Wisla sikerébõl.

Ami a többi lengyel élcsapatot illeti, a Polkowice és a Gorzow már korábban lejátszotta mérkõzését és mind a ketten hozták a kötelezõt, csakúgy, mint az Artego Bydgoszcz.

CCC Polkowice – Basket Gdynia 66:51
Glucose ROW Rybnik – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 66:77
Chemat Basket Konin – ¦lêza Wroc³aw 82:66
Wis³a Can-Pack Kraków – Energa Toruñ 70:66
Widzew £ód¼ – Artego Bydgoszcz 59:94