Kiélezett végjáték után elõny a Tarantónál

:

:

Hatalmas csatában a Cras Basket Taranto 65-64-es gyõzelmet aratott Schióban és ezzel 1-0-ra vezet az Olasz bajnokság döntõjében. Az óriási fordulatokat hozó, emlékezetes mérkõzésen a gyõztes kosarat 2.9 másodperccel a lefújás elõtt Michelle Greco szerezte.

Famila Wüber Schio – Cras Taranto 64 – 65
Az egyik fél harmadik gyõzelméig tartó párharc állása 1-0 a Taranto javára.

Legjobb dobók:

Schio: Macchi 19, Cohen 16, Ford 11

Taranto: Greco 17, Vaughn 15,

Ballardini 10

Szerdán este megkezdõdött az Olasz bajnokság döntõje. A finálét 1-2-1-1-es rendszerben bonyolítják le, ami azt jelenti, hogy az alacsonyabban rangsorolt Schio rendezte az elsõ felvonást. A Taranto idén már háromszor nagy különbséggel legyõzte riválisát, így esélyesként lépett pályára és annak megfelelõen kezdett. 5 perc játék után 13-3-ra vezettek. A hazaiak azonban idõben észbe kaptak és Macchi vezérletével 14-13-nál egy 11-0-s futás után már elõrébb jártak a trónkövetelõnél.

A Schio elõnye az elsõ negyed végére nem tartott ki, 10 perc után 20-16-ra vezetett a Taranto. A második szakasz azonban egyértelmûen a hazaiakról szólt. A hihetetlenül kemény védekezésre váltó Schio 7 perc alatt 1 pontot engedélyezett nagy riválisának, miközben 14-et szereztek. Ennek megfelelõen 30-21-nél 9 egységre hízott a differencia. A félidõben végül 37-29 állt az eredményjelzõn.

Személyi hiba 18

A harmadik negyedben sokáig õrizte az elõnyét a hazai gárda. 6 perc játék után még 46-37-es állást jegyezhettünk fel. Ekkor jött azonban Gianolla és Ballardini, a Taranto pedig csinált egy 10-2-es futást, amivel 48-47-re zárkóztak fel. A negyed végén a végül 16 pontig jutó Cohen gondoskodott róla, hogy maradjon valamennyi elõnye a Schiónak. 30 perc után, így 51-47-es állást regisztrálhattunk.

Az igazi drámát és fordulatokat a negyedik negyed hozta. A játékrész elején Macchi találatával még 54-52-re vezetett a Schio. A veterán olasz klasszis azonban a negyedik hibáját is begyûjtötte és ezt megérezte a csapata. Ballardini triplájával, majd Godin és Vaughn pontjaival 61-57-nél három perccel a lefújás elõtt már a vendégek jártak elõrébb. Eldõlni látszott a csata, amikor a kiváló napot kifogó Cohen egy triplával és egy indításgóllal fordított, majd Ford büntetõi után az utolsó 2 percbe fordulva egy 7-0-s futással 64-61-nél 3 pontra ellépett a Schio.

A Taranto sokáig nem talált be, mígnem Ford támadóhibája után az ellenakcióból Greco volt eredményes. Az utolsó percbe érkezve ezzel 64-63-ra zárkóztak fel a vendégek. A Schiónál a végjátékban nem volt aki pontot dobjon, így az utolsó másodpercekben támadhatott a gyõzelemért a Taranto. Végül Greco 2.9 másodperccel a lefújás elõtt talált be, ezzel kialakítva a 65-64-es végeredményt. A 17 egységig jutó Greco pontjai után még Maurizio Lasi idõt kért, de a csapata már nem tudott pontot szerezni.

Sikerével a Taranto hatalmas lépéselõnybe került, mivel a második és a harmadik mérkõzést saját pályáján játszhatja.