Kiélezett végjátékban nyert a Cegléd a PINKK otthonában

PINKK Pécsi 424 - VBW CEKK Cegléd 59-64 (19-21, 9-13, 18-15, 13-15)

Kozármisleny, Városi Sportcsarnok
Tóth C., Minár L., Drenyovszki D. (Farkas Zoltán)

PINKK Pécsi 424: Vorpahl 4, Zubac, Vári 12, Jáhni 4,Sarauskaite 11. Csere: Szücs L. 5/3, Zsilinszky, Demeter, Tenyér.

VBW CEKK Cegléd: Révész L. 12/9, Ortiz 10, Gorjanácz 2, Sotiriou 19/6, Moore 10. Csere: McBryde 4/3, Ruják 5, Szirony, Kobolák 2.

A hazai élvonal 21. fordulójának egyetlen vasárnapi mérkőzésén a VBW CEKK Cegléd 69-54-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 otthonában és ezzel életben tartotta esélyeit a rájátszásba kerülésre.

Dragana Zubac duplájára Katerina Sotiriou és Révész Luca triplája érkezett válaszul, így a mérkőzés elején lépéselőnybe került a Cegléd. A vendégek 14-7-nél és 16-9-nél is 7 ponttal jártak előrébb, de ezt a vezetést nem tudták megtartani. Az első negyed hajrájában 19-18-nál fordított a PINKK. Végül Ruják Nóra 2+1-es megoldásának köszönhetően 21-19-nél mégis a CEKK volt előnyben 10 perc játékot követően. A második negyedet Katerina Sotiriou és Demeter Nóra kosárváltása vezette fel. A forgatókönyv hasonló volt, mint az első szakaszban. A Cegléd többször is ellépett, de rendre érkezett hazai válasz. Révész Luca remek villanásaival például 34-26-nál már 8 pontos differenciát jegyezhettünk fel, a félidőt azonban Demeter Nóra duplája zárta és így a PINKK nem került a lélektani kétszámjegyű hátrányba.

A nagyszünetben 34-28 állt az eredményjelzőn. A PINKK-nél Vári Zita járt 10 egységnél, míg a CEKK-nél Katerina Sotiriou 13-nál. A harmadik szakaszban villámrajtot vett a PINKK, Daugile Sarauskaite és Dragana Zubac találataival már az első percben 35-34-re fordított. A Cegléd Dominique McBryde hármasával igyekezett új lendületet venni. Ekkor azonban a PINKK akarata érvényesült. Ennek eredményeként 46-41-nél már öt ponttal a hazaiak vezettek. Hullámzó találkozót láthattunk, miután a harmadik szakaszból hátralévő percekre a CEKK tudott újítani. A negyedet 8-0-val zárták és ezzel 49-46-ra mentek a záró etapra fordulva. Annak elején Révész Luca büntetőjével 4 pontra nőtt a ceglédi előny, Szücs Lilla triplája azonban visszahozta a PINKK-et.

Igazi fej-fej melletti kiegyenlített küzdelem kerekedett. Az utolsó két percig egyik gárda sem tudott két pontnál jobban ellépni. Ehhez 53-51-nél a Ceglédnek, majd 55-53-nál a PINKK-nek volt labdája. Két perccel a vége előtt Mariona Ortiz duplájával 58-55-ra módosította az állást a CEKK. Erre Dragana Zubac válaszolt két büntetőből. A következő támadásoknál 58-57-nél mindkét oldal előtt adódott esély akár arra is, hogy eldöntse a győztes kilétét. Végül ezzel nem éltek a csapatok, így az utolsó fél percben klasszikus büntetőpárbaj kerekedett. Itt a Cegléd rutinja érvényesült, hatból négy lehetőséget értékesített, míg a PINKK négyből kettőt. A 64-59-es végeredményt pedig Ruják Nóra duplája alakította ki.

Fotó: VBW CEKK Cegléd