Kiemelkedő második negyeddel nyert a Vasas Akadémia

Vasas Akadémia – BKG PRIMA Szigetszentmiklós 62-43 (18-15, 28-8, 8-5, 8-15)

VASAS Pasarét Sportcentrum, Budapest

Vasas Akadémia: Papp 11, Bach 4, Budácsik 6, Smailbegovic 7/3, Madár K. 9/3, Pusztai 9, Tóth 2, Salamon 5, Madár E. 7, Nagy L. 2, Siklós, Dúl

BKG PRIMA Szigetszentmiklós: Vári 7, Aldazabal 9, Sierra 10, Raus 13/9, Zivaljevic 4, Davis, Angyal, Kovács, Suppán, Bodnár, Varga, Mudra

Fotó: Vasas Akadémia / vasasbasket.hu

Felkészülési mérkőzésen a Vasas Akadémia 62-43-ra múlta felül a BKG PRIMA Szigetszentmiklós együttesét.

A Vasas a Sopron Basket ellen mutatkozott be az előszezonban, míg az élvonal újonca a BKG PRIMA Szigetszentmiklós az Atomerőmű KSC Szekszárddal és a Ludovika-FCSM Csatával vívott eddig felkészülési mérkőzést.

A találkozó elején a BKG került kisebb előnybe, de már az első szakasz végére fordított a Vasas. 10 perc után 18-15 állt az eredményjelzőn. A második etapban alakította ki a végeredményben megjelenő különbséget a Vasas. Ekkor a játék minden elemébe riválisa fölé nőtt a házigazda. Végül 28-8-ra nyerték Papp Diáék ezt a negyedet.

A 46-23-as félidőt követően a harmadik negyedben pontszegényebb mederbe haladt a küzdelem. Ez egyben azt is jelentette, hogy stabilan őrizte 20 egység feletti előnyét a Vasas. Az utolsó 10 percnek 54-28-ról futottak neki a csapatok. Itt már nem volt kérdés a hazai siker. A BKG nagy hajrával 7 pontot lefaragott a hátrányából, így végül 62-43-ra nyert a Vasas.

A győztes gárda legeredményesebbje a 11 pontos Papp Dia volt, akivel éppen a napokban készítettünk bővebb interjút a Vasas felkészüléséről. A szigetszentmiklósi együttesben Raus Vivien ért el 13 pontot.