Kiemelkedő negyedik negyeddel nyert a Cegléd a Csata otthonában

Ludovika-FCSM Csata - VBW CEKK Cegléd 61-69 (10-11, 23-23, 17-10, 11-25)

Budapest, Ludovika Aréna
Praksch P., Tőzsér D., Boros T. (Téczely T.)

Ludovika-FCSM Csata: Horváth B. 6, Mányoky R. 2, Lelik 15/6, Zempare, Hegedűs 8/6. Csere: Hayes 23/9, Böröndy V. 5/3, Angyal B. 2.

VBW CEKK Cegléd: Révész L., Sotiriou 9/3, Ortiz 6/3, Bozóki 6, McBryde 6. Csere: Gorjanácz, Ruják 10/6, Kobolák 12/6, Moore 20, Szirony.

A bajnokság 5. fordulójában a VBW CEKK Cegléd 69-61-es győzelmet aratott a Ludovika-FCSM Csata otthonában.

Mindkét keret kiegészült a szerdai játéknaphoz képest. A Csatához visszatérhetett Angyal Barbara és újra pályára lépett Keyona Hayes. Ceglédi oldalon pedig bemutatkozott az új igazolás Ruják Nóra. Nem véletlenül készültek a csapatok erre a találkozóra, miután közvetlen riválisok rangadója volt. A Cegléd Mariona Ortiz és Katerina Sotiriou találataival 5-0-s előnyre tett szert a mérkőzés elején, majd 11-2-re elléptek. Az első negyed végére 11-10-re felzárkózott a Csata. Innentől pedig a második etap kiegyenlített játékot hozott. Felváltva vezettek a csapatok, 2-4 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki.

A félidőben 34-33-as előnyben volt a CEKK. Egy küzdős, jó ritmusú találkozót láthattunk, melyen 20 perc után már kilenc triplánál jártak a felek. A Csatánál Keyona Hayes tartott 14 pontnál, míg a Ceglédnél Kobolák Cintia 10-nél. A statisztikai lap kiegyenlített képet mutatott, a lepattanókban azonosan (21-21) álltak a csapatok, de eladott és szerzett labdákat, illetve gólpasszokat tekintve sem jegyezhettünk fel érdemi különbséget. A harmadik negyed egy nagy fordulatot tartogatott. A ceglédiek 38-36-os vezetése után 11-0-val 47-38-ra fordított a Csata. Az ekkor megszerzett előnyből pedig a játékrész végére is megmaradt 6 pont Tursics Krisztián tanítványainak.

Az 50-44-ről induló záró szakaszban az első két támadásából betalált a Cegléd, amivel 50-48-ra módosították az állást. Gyorsan jött a hazai időkérés, de Ruják Nóra triplája után 51-50-nél már a CEKK járt előrébb. Lelik Réka egy duplával ugyan még válaszolt hazai részről, de ezzel a lendülettel egészen 59-52-ig ellépett a Cegléd. A harmadik negyed végjátékát is számolva egy 17-2-es széria volt. Az utolsó négy percben már érezhetően frissebben mozgott a festéket uraló ceglédi együttes. A Csata érdemben nem tudott közelebb kerülni. Az utolsó percben Hegedűs Janka triplája után még 67-61-re feljöttek a hazaiak, de Mariona Ortiz két büntetője lezárta a meccset és kialakította a 69-61-es végeredményt.

Fotó: Kisfaludi István / VBW CEKK Cegléd