Kiharcolták a sorsdöntő harmadik meccset Juhász Dorkáék

Beretta Famila Schio - ZVVZ USK Praha 73-61 (16-20, 23-12, 25-19, 9-10)

Schio, PalaRomare

Beretta Famila Schio: Juhász 6, Verona 6, Guirantes 17/6, Parks 11/9, Keys 14/3. Csere: Bestagno 3/3, Sottana 13/9, Sivka, Crippa,Penna 3/3.

ZVVZ USK Praha: Cazorla 2, Vorackova, Conde 6/3, Ayayi 19/9, Magbegor 14. Csere: Vyoralova 7/3, Hof 9, Sabally 4.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Az Euroliga negyeddöntő második mérkőzésén a Famila Schio 73-61-re legyőzte az USK Prahát és ezzel kiharcolta a sorsdöntő harmadik meccs jogát.

Az első negyed fordulatos küzdelmet hozott. 10 perc után végül 20-16-ra ment a Schio. A második etap első felében sem változott a játék képe. Végül 29-28-as állást követően 10-4-es sorozattal zárta a félidőt a Schio. A nagyszünetben 39-32 állt az eredményjelzőn.

Az olaszok 37-ből 16-ot, a csehek 35-ből 13-at dobtak be mezőnyből. A 16 hazai mezőnykosárból hat tripla volt. Eközben a prágaiak mindössze egyszer bizonyultak eredményesnek távolról. A harmadik negyed elején aztán Valerie Ayayi rögtön megduplázta a prágai hárompontosok számát. Jó ritmust kapott el ezzel az USK Praha és 47-47-nél utol is érték riválisukat.

A prágai felzárkózást követően nyolc ponttal Arella Guirantes állt a Schio élére. Amikor a triplája célt ért, 57-47-nél először érte el a különbség a 10 egységet. A harmadik negyed végén ráadásul Giorgia Sottana is betalált távolról. Ekkor már az egész csarnok tombolt. Az utolsó 10 percnek 64-49-ről vágtak neki a csapatok. Azóta már tudjuk, hogy ez a 17-2-es futás döntőnek bizonyult.

A két középső negyedben 48 pontot dobott a Schio. Érezhetően igyekezett keményíteni védekezésén az utolsó 10 percre a prágai alakulat és az is érezhető volt, hogy nagyon sokat kivett az olaszokból az extra sorozat. Annyi erejük viszont maradt, hogy rutinjukra építve menedzseljék a meccset. George Dikeoulakos rögtön az első prágai rohamoknál, 64-56-nál időt kért. Visszatérve a pályára pedig megint jött Arella Guirantes és a duplája visszaállította a csapata kétszámjegyű előnyét.

A hajrához közeledve sokat hibáztak a csapatok, de a Schio megingásaiból a Prága nem tudott profitálni. Náluk sem feltétlenül érződött az ehhez szükséges energiaszint. A Schio jól tartotta a vezető pozícióját, így megérdemelten nyerte meg a meccset és ezzel együtt kivívta a sorsdöntő harmadik találkozó lehetőségét. Ezt március 6-án 19 órától rendezik a cseh fővárosban.

Arella Guirantes végül 17 ponttal zárt. Az USK Praha legeredményesebbje pedig a 19 pontos Valeriane Ayayi lett.

Juhász Dorka közel 29 percet töltött a pályán és 6 ponttal, 13 lepattanóval, illetve 3 gólpasszal zárt.