:
:
Székely Norbert, a magyar válogatott szövetségi kapitánya kihirdette 16 fõs bõ keretét a 2019-es nõi kosárlabda Európa-bajnokság novemberben megrendezésre kerülõ két selejtezõ-mérkõzésére.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének (MKOSZ) tájékoztatása szerint a 16 fõs keretet Theodoreán Alexandra (Atomerõmû KSC Szekszárd), Gereben Lívia (Atomerõmû KSC Szekszárd), Raksányi Krisztina (PEAC-Pécs), Simon Zsófia (CMB Cargo UNI Gyõr), Goree Cyesha Damian (CMB Cargo UNI Gyõr), Katona Szidónia (Ceglédi EKK), Varga Zsófia (CMB Cargo UNI Gyõr), Medgyessy Dóra (Ceglédi EKK), Krivacevic Tijana (CMB Cargo UNI Gyõr), Lelik Réka (Ceglédi EKK), Studer Ágnes (Atomerõmû KSC Szekszárd), Mansaré Anna Manty (Atomerõmû KSC Szekszárd), Dubei Debóra (UNIQA Sopron), Határ Bernadett (UNIQA Sopron), Zele Dorina (Aluinvent DVTK) és Szabó Fanni (Aluinvent DVTK) alkotja.
A magyar válogatott november 6-án Székesfehérvárott kezdi meg a felkészülését. Nemzeti csapatunk november 11-én szombaton Litvániában szerepel, majd november 15-én Miskolcon Albánia válogatottja ellen lép pályára. A csoport negyedik tagja Oroszország. A Szerbiában és Lettországben megrendezésre kerülõ kontinenstornára a csoportgyõztesek és a hat legjobb mutatóval rendelkezõ második helyezett kvalifikálja magát.


