Hirdetés
Archivum

Kihirdették a 2017-es WNBA All-Star gála kezdõötöseit



:

:

Hirdetés

Idén nagyobb részben közönségszavazás döntött az Egyesült Államokban a WNBA All-Star gála kezdõötöseirõl. Megvan a 10 név.

Az ESPN mûsorában hirdették ki, hogy július 22-én Seattle-ben megrendezése kerülõ gálán kelet és nyugat válogatottjainak mely játékosok alkotják a kezdõötöseit. Sokat változtatott a WNBA a csapatok kiválasztásánál. Ezúttal a kezdõötösök úgy álltak össze, hogy 50%-ban a szurkolói, 25-25%-ban pedig a szakmai és az újságírói szavazatok döntöttek. Az új rendszerre meglepõen jól reagált a tengerentúli szurkolói közösség, 604680 szavazat érkezett, ami óriási elõrelépés a két évvel ezelõtti 280670-es számhoz képest.

Az Egyesült Államokban minden ilyen alkalommal a konkrét számokat is szokás nyilvánosságra hozni. A legtöbb szavazatot Maya Moore kapta. Szám szerint 32866-ot. Mögötte Elena Delle Donne (31414), Candace Parker (29133), Sylvia Fowles (24904) és Sue Bird (24841) végzett az elsõ ötben.

A keretek többi tagjait a 12 vezetõedzõ szavazatai alapján állítják össze. A teljes névsort július 18-án ismerhetjük meg. A vezetõedzõk a legjobb keleti és nyugati együttesek szakvezetõi lesznek. Nyugatról a Minnesota Lynx vezetõedzõje Cheryl Reeve, míg keletrõl a New York Liberty mestere Bill Laimbeer érkezik.

A Kelet válogatottjának kezdõötöse: Tina Charles (New York Liberty), Elena Delle Donne (Washington Mystics), Tiffany Hayes (Atlanta Dream), Jonquel Jones (Connecticut Sun), Jasmine Thomas (Connecticut Sun).

Nyugat válogatottjának kezdõötöse: Sue Bird (Seattle Storm), Sylvia Fowles (Minnesota Lynx), Maya Moore (Minnesota Lynx), Candace Parker (Los Angeles Sparks), Diana Taurasi (Phoenix Mercury).

Hirdetés