Kilenc triplát értékesítve nyert a Gyõr a ZTE ellen

:

:

Vasárnapra egy mérkõzés maradt a Magyar bajnokság 16. fordulójából, melyen a Gyõr 75-57-re verte a ZTE együttesét.

A két csapat október végén Zalaegerszegen találkozott és akkor óriási meglepetésre Gáll Tamás együttese le tudta gyõzni a címvédõt. Az elõzmények miatt tehát pikáns mérkõzésre volt kilátás, ráadásul ahogy a szombati játéknap is megmutatta, a téli szünetet követõ elsõ meccseken benne van a pakliban a meglepetés.

Két nagy futással indult a találkozó. A Gyõr 2-2 után egy 8-0-s sorozattal 10-2-re lépett el, majd 14-4-et követõen a ZTE csinált egy 9-0-t. Az elsõ félidõ hajrájában Kublina és Hurst klasszis megoldásaival a Gyõr rendezte a sorait. 10 perc után végül 20-15-re vezetett Fûzy Ákos csapata. A második etap ott folytatódott, ahol az elsõ abbamaradt. Laklóth szerzett egy triplát, majd Kublina találata után ismét 10 pontra nõtt a különbség.

A két csapat között beállt a 10 pontos differencia a második negyed második felére. A Gyõr nem tudta jobban leszakítani riválisát, míg a ZTE felzárkózási kísérletei rendre elhaltak. A félidõ hajrája igazi tripladobó párbajba torkollott. A gyõrieknél Hurst és a remek napot kifogó Semsei voltak eredményesek távolról, míg velük Gensler próbálta a lépést tartani. A félidõben végül 41-31 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyed elején 45-36-nál még egyszer 10 pont alá jött a ZTE, de ennél közelebb nem kerültek. A fordulópontot Kublina nagy sorozata hozta el, amikor egymás után háromszor volt eredményes. A lett center villanásaival másfél perc alatt 19 pontra hízott a különbség. Amikor pedig Semsei megszerezte a harmadik tripláját is, 60-40-nél már 20 ponttal vezetett a Gyõr.

Semsei hibátlanul dobott ezen a délutánon, négy vállalásából négy triplája talált utat a gyûrûbe. A Gyõr pedig összesen kilenc hárompontosnál állt meg. A 63-40-rõl induló negyedik szakaszban már csak a különbség volt kérdéses. A hazai elõny a 28 pontot is elérte, de a csapat már kedden pályára lép az Euroligában, így Fûzy Ákosnak hatványozottan ügyelnie kellett a játékpercekre. Ebben a szakaszban a ZTE 10 pontot lefaragott a hátrányából, de a gyõri siker nem forgott veszélyben.

A gyõrieknél Kublina 18, Hurst 14 egységig jutott. A ZTE legeredményesebbje a 14 pontos Czank Tímea volt. A bajnoki címvédõ számára ez a teljesítmény mindenképpen bíztató lehet az Euroliga folytatása elõtt. A ZTE pedig ezzel a vereséggel bekerült a 9/7-es mutatóval álló csapatok sorába, akik között a 3.-6. helyen óriási körbeverésre és számolgatásra van kilátás.

HAT Agro UNI Gyõr – ZTE NKK 75–57 (20–15, 21–16, 22–9, 12–17)