Kína - Ausztrália 76-74 (27-19, 11-19, 17-9, 21-27)

Tokió, Saitama Super Arena
Kallio, Forsberg, Al-Shuwaili (Schaer Araya)

Kína: Yuan Li 3/3, Shao 8, Meng Li 11/3, Pan, Yueru Li 12. Csere: Yang 10/6, Wang 20/3, Huang 3/3, Sun 3/3, Han 6.

Ausztrália: Talbot, Allen 5/3, Ebzery 9, Magbegor 15, George 10/6. Csere: O'Hea 11/9, Mitchell 9/6, Madgen 5/3, Blicavs 3, Smith, Tolo 7.

A tokiói olimpia női kosárlabda tornáján a C-csoportban Kína 76-74-re verte Ausztráliát.

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 8-6 után fokozatosan Kína került fölénybe. A folytatásban a 7-8 pontot is elérte az előnyük. 10 perc után 27-18-ra vezetett a kínai együttes. A második szakaszban még hat percig őrizték a vezetésüket. Az ausztrálok 32-31-nél fordítottak, de ellépni nem tudtak. A félidőben 38-38 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben ismét Kína került fölénybe, az előnyük a 11 pontot is elérte. Az utolsó 10 percnek 55-47-ről futottak neki a csapatok. Sokáig úgy nézett ki, hogy a kínaiak megőrzik az előnyüket. Még az utolsó két percbe is 68-62-ről érkeztek a felek. Innen azonban az ausztrálok jó távoli dobásokkal – három triplájuk is célt ért – 74-74-nél egyenlítettek. Két másodperc volt vissza, amikor utolérték a riválisukat. Már készülhettünk a hosszabbításra, amikor az utolsó kínai támadásnál Yueru Li két büntetőt harcolt ki és értékesítette is azokat. Kína így 76-74-re nyert.