Nagyvilág

Kína és Japán elődöntős az Ázsia-bajnokságon

:

:

Csütörtökön lezárult a csoportkör az Ázsia-bajnokságon. A címvédő Japán és az Ausztráliát legyőző Kína már elődöntős.

Az A-csoportot a címvédő Japán veretlenül nyerte. Dél-Koreát 101-62-re ütötték ki a 14 pontos Ramu-Tokashiki vezetésével. Tajvan eközben 87-58-ra győzte le Indiát egy hasonlóan egyoldalú összecsapáson.

A B-csoport csúcsrangadóján Kína ugyan leadott 9 pontos előnyt, de szoros végjátékban így is 70-69-re legyőzték az Auszrráliát és ezzel a négyes élén végeztek. Siyu Wang lett a legeredményesebb 18 ponttal. Abby Bishop 13 percet töltött a pályán. Új-Zéland pedig 75-57 arányban bizonyult jobbnak Fülöp-szigeteknél.

A folytatást tekintve, a két csoportgyőztes Japán és Kína már elődöntős. Pénteken a négyesek második és harmadik helyezettjei mérkőznek a negyeddöntőben. Dél-Korea – Új-Zéland és Ausztrália – Tajvan párharcok lesznek.