Kína lett Ázsia legjobbja

:

:

A csoportkörrel ellentétben a 16. Ázsiai Játékok egyenes kieséses szakasza már izgalmasabb és színvonalsabb mérkõzéseket hozott. A fináléba Kína Tajvan, Dél –Korea Japán legyõzésével került. Hiába mutatott azonban jó formát a koreai csapat, a döntõben a házigazda kínaiak magabiztosan húzták be a gyõzelmet.

Az elsõ elõdöntõben Dél-Korea mérte össze erejét Japánnal. A szeptemberi világbajnokság két legjobb ázsiai hölgykoszorújának összecsapása egyoldalúan alakult. Korea minden játékrészt megnyert és félidõre kiharcolt 7 pontos elõnyét végig magabiztosan õrizte. Ugyan a negyedik negyed közepén 5 pontra zárkózott Japán, a vége 93-78-as koreai siker lett. A japánoknál a 26 pontjával a VB-rõl ismert Yuko Oga remekelt, míg a másik oldalon a 24 pontos Beon villogott.

A második elõdöntõben a 2006-os finálé visszavágójára került sor Kína és Tajvan között. A találkozót a házigazdák végig a kezükben tartották. A félidõben már 19 pontos különbséget mutatott az eredményjelzõ, a vége pedig 84-58 lett. A kínai csapatból Wei Zhang emelkedett ki 25 pontjával.

A fináléba a torna két legkiegyensúlyozottabb együttese került, ahol ráadásul a koreaiak egyedüliként meg is tudták szorongatni a csalódást keltõ VB után meglepõen összeszedett kínaiakat. A döntõ elsõ 15 perce teljesen kiegyensúlyozott játékot hozott, majd 4 pontos, 26-22-es hazai vezetésnél rogyott meg kicsit a dél-koreai nemzeti csapat. A szünetben 28-39 állt az eredményjelzõn. A harmadik negyedben 4 pontra is felzárkóztak a vendégek, de fordítaniuk nem sikerült. A vége már simábban alakult, 70-64 arányban nyert Kína. A döntõben a gyõztes csapat hõse Nan Chen volt 17 pontjával és 12 lepattanójával.

A bronzérmet Japán szerezte meg. Az Ázsiai Játékokon a nagy hármas, Kína, Dél-Korea és Japán versenyfutásából ezúttal a kínaiak kerültek ki gyõztesen, amely figyelmeztetõ jel lehet a Londoni Olimpiára kvalifikáló jövõ nyári Ázsia Bajnokság elõtt.