Hirdetés
Magyarország

Kisebb hátrányban a DVTK az EK nyolcaddöntőben

BAXI Ferrol - DVTK HUNTHERM 78-73 (24-11, 11-29, 23-16, 20-17)

Európa Kupa, rájátszás - 2. forduló, 1. mérkőzés
Ferrol, A Malata

BAXI Ferrol: Sanchez 3/3, Pospisilova 16/6, Mestres 6/3, Mataix 32/3, Melia 8. Csere: Morro 8, Davis 2, Menendez 3/3.

DVTK HUNTHERM: Charles 18, Aho N. 2, Lelik 3/3, Grigalauskyte 14, Jovanovic 7/3. Csere: Miklós 9/3, Kányási 13/9, Tadic 1, Gulbe 6.

Fotó: FIBA.Basketball

Hirdetés

Az Európa Kupa nyolcaddöntő párharc első mérkőzésén a DVTK HUNTHERM 78-73-as vereséget szenvedett a BAXI Ferrol otthonában.

Nem indult jól az összecsapás, nem telt el két perc és 7-0-ra lépett el a Ferrol. A lelkes publikum által biztatott hazaiak nagy energiákat és komoly érzelmeket mozgósítva játszottak. Milica Jovanovic büntetőiből születtek a DVTK első pontjai, majd Kaila Charles is betalált. Összességében azonban a Ferrol akarata érvényesült, így 14-6-nál már Völgyi Péternek kellett időt kérnie. A rövid eligazítás után Kányási Vera triplát értékesített. A negyed hajrája azonban a spanyoloknak sikerült jobban, akik így 10 perc után 24-11-re mentek. A második etap első pontját is a Ferrol szerezte. Erre Miklós Melinda felelt. Amikor azonban egy hazai tripla is célt ért, 29-13-ra módosult az eredmény. Ez volt a legnagyobb különbség.

Fotó: FIBA.Basketball

Kulcspillanatban villant meg a DVTK csapatkapitánya, Kányási Vera. Ezt követően Aleksa Gulbe büntetőket harcolt ki, majd Monika Grigalauskyte is betalált. Két perc alatt 29-19-re jött vissza a DVTK és már a Ferrol kért időt. Érezhetően fordulat állt be a játékban és immár azt mondhattuk el, hogy a mieink akarata érvényesül. Amikor Kányási Vera triplából is eredményes volt, 29-23-nál már látótávolságba ért a magyar bajnok. A félidő utolsó három percébe fordulva Kaila Charles duplája után 30-29-nél fordítottak a diósgyőriek. Ez már 17-0 volt. Nem sokkal később pedig lett 19-0 is, egy újabb Charles villanás után. Ekkor tört meg a hazai kosárcsend, de a félidő hajrájában Lelik Réka és Kányási Vera triplái, illetve Miklós Melinda villanása 40-35-ös magyar vezetést hoztak. Vera már 11 pontnál járt, mezőnyből mindössze egyetlen dobást hibázott. A harmadik negyed első találatát is a DVTK csapatkapitánya szerezte, amivel 42-35-re elléptek a mieink. A hullámzó találkozón ezt követően viszont ismét a Ferrol lépett előre. Három perc alatt 42-41-re visszajöttek.

Fotó: FIBA.Basketball

A differencia a harmadik negyed második felében 1-3 pont között billegett. Egyik csapat sem tudott döntő futást bevinni. A Ferrol előtt 53-48-nál megnyílt az esély, de időkérés után felzárkózott a DVTK. Amikor Miklós Melinda hármasa célt ért, 56-54-nél ismét karnyújtásnyi közelségben voltak a mieink. Az 58-56-ról induló záró szakasz elején gyorsan egyenlített a DVTK. Igazi adok-kapok alakult ki. Pár ponttal rendre megugrott a Ferrol, de mindig visszakapaszkodott a magyar bajnok. Hol Milica Jovanovic triplájával, hol Kaila Charles remek villanásával vagy éppen Miklós Melinda és Ana Tadic büntetőivel. A mérkőzés utolsó három percéig tartott ez. A hajrába fordulva ismét megugrottak a hazaiak és 74-65-nél már kilenc ponttal mentek. Nagy erőket mozgósított a DVTK, hogy közelebb kerüljön. Ezt sikerült is megtennie, 74-69-nél már csak öt pont, majd 76-73-nál mindössze három pont választotta el a csapatokat. 15 másodperccel a vége két sikeres hazai büntető alakította ki a 78-73-as végeredményt. Folytatás jövő héten csütörtökön a DVTK Arénában. Óriási csatára van kilátás.

Fotó: FIBA.Basketball

Hirdetés