:

:

Fotó: CBK Mersin

Péntektől vasárnapig rendezték a török bajnokság 5. fordulóját.

A CBK Mersin Kiss Virággal és Studer Ágival a soraiban 90-71-re győzte le a Bursa gárdáját. A félidőre 14 pontos különbség alakult ki, melyet a harmadik negyedre 20 egységre hizlalt a Mersin.

Kiss Virág 26 perc alatt 18 ponttal, 13 lepattanóval és 6 gólpasszal zárt. Studer Ági 16 perc alatt 3 pontot, 4 gólpasszt és 2 lepattanót jegyzett. A találkozó érdekessége, hogy a Bursa lesz majd csütörtökön az NKA Universitas Pécs riválisa az Európa Kupában.

A Besiktas 88-81-re nyert a Cankaya otthonában. Krivacevic Tijana 12 pontot és 3 lepattanót ért el 29 perc alatt.

A Fenerbahce 114-38-ra verte a Hatay gárdáját. Nyolc játékosuk jutott kétszámjegyű pontig. A Galatasaray pedig a forduló talán legjobb összecsapásán hosszabbítás után 90-88-ra kikapott a Botastól.

EREDMÉNYEK

Fenerbahçe Alagöz Holding – Hatay Büyükşehir Belediyespor 114-48
Melikgazi Kayseri Basketbol – Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol 106-107
Galatasaray Çağdaş Faktoring – Botaş 88-90
ÇBK Mersin – Bursa Uludağ Basketbol 90-71
Çankaya Üniversitesi – Beşiktaş 81-88
Mehmet Kavan Yapi İzmit Belediyespor – Emlak Konut 64-85
OGM Ormanspor – Nesibe Aydin 78-76