Kiss Virágék hazai pályán győzték le a Zaragoza csapatát

Cukurova Basketbol Mersin - Casademont Zaragoza 79-62 (26-22, 25-20, 15-12, 13-8)

Euroliga, negyeddöntő
Törökország, Mersin, Servet Tazegul Spor Salonu
Játékvezetők: Zoran Mitrovski, Ivana Ivanovic, Tijmen Last (Svetlana Simion)

Cukurova Basketbol Mersin: Mabrey 26/15, Epouopa 10/3, Araujo 5/3, Mavunga 14/3, Copper 20. Csere: Yalcin-, Kiss-, Gulcan-, Cornelius-, Yaya-, Atas-, Hollingsworth 4.

Casademont Zaragoza: Ortiz 2, Gulbe 9/3, Fiebich 11/9, Atkinson 8/3, Diallo 10. Csere: Lacorzana 4, Holesinska-, Pointer 9/3, Gimeno 5/3, Hermosa 2, Geldof 2.

Fotó: FIBA.basketball

Az Euroliga negyeddöntőinek sorozatai szerdán kezdődtek, ahol Kiss Virág csapata, a CBK Mersin hazai pályán aratott 79-62-es sikert a Casademont Zaragoza ellen, és ezzel 1-0-s előnybe került az egyik fél második sikeréig tartó párharcban.

A B-csoport második helyezettje, a Mersin, az A-csoport harmadik helyezett Zaragoza csapata ellen lépett pályára. Kisebb késéssel indult a találkozó, de ez nem zavarta meg a játékosokat, 6-0-val kezdett a Mersin. Hiába jött közelebb a Zaragoza az időkérést követően, a hazai gárda egyelőre kézben tartotta a találkozót (20-15). Az első negyed végén 26-22-re vezetett a török klub. A második játékrészben is hasonlóan szoros eredmény kísérte végig az első perceket (33-28). Mabrey és Copper vezetésével a félidőre nagyobb előnyre tudott szert tenni a hazai csapat, 51-42-es eredménnyel mentek pihenőre a csapatok. Marina Mabrey 22 pontnál járt már ekkor.

A nagyszünetet követően is tovább robogott a Mersin, 5-0-val folytatták a játékot (56-42). A Zaragoza időkérése után a vendégeknek is sikerült hosszú percek után kosarat szerezniük. Egyértelműen nem a pontosság jellemezte ezt a negyedet, a Mersin egy támadáson belül háromszor hagyta ki a közeli helyzetét (60-48). Felzárkózott a Zaragoza, és 10 pont alá is benéztek (63-54), de Epoupa dicsérhető hazai oldalon, aki védekezésben és támadásban is kivette a részét, illetve Copper is hozta a formáját, így 66-54-es eredménnyel ért véget a harmadik 10 perc. Sokat kellett várni az utolsó negyed első kosarára, amit a Mersinhez írhattunk (68-54). A mérkőzés a hazaiak kezében volt, akik 20 ponttal vezettek 4 perccel a vége előtt (77-57). Ezt az előnyt már nem hagyta elveszni a Mersin, és 79-62-re legyőzte a Zaragoza gárdáját. Folytatás jövő hét szerdán a Casademont Zaragoza otthonában.

Kiss Virág 11 perc alatt 3 lepattanót szerzett és 1 gólpasszt osztott ki.