Kiütés a cseh csúcsrangadón

:

:

Szerdán este rendezték az évad elsõ nagy cseh rangadóját, melyen az USK Praha látta vendégül a Brnót. A bajnoki címvédõ prágaiak 66-46-os gyõzelmet arattak.

A Brno számára nem indult jól a szezon, hiszen az elsõ fordulókban két váratlan vereségbe szaladtak bele. Eközben a szintén még épülõben lévõ USK Praha hozta a kötelezõ gyõzelmeket és esélyesként várta a rangadót. Már az elsõ negyedben nagy különbség alakult ki a két csapat között, 6-6 után 18-6-ra lépett el Natalia Hejkova együttese. Az elsõ szakasz végén pedig 19-8 állt az eredményjelzõn.

A második negyed közepén már 30-12-re vezetett az USK Praha és a különbség a félidõre a 20 pontot is átlépte. A 38-17-rõl induló harmadik negyedben már 27 ponttal is ment a címvédõ. A játékrész végére azonban 54-34-re szépített a Brno. A negyedik negyedben már csak a különbség volt kérdéses. A Brno nem tudott közelebb kerülni, így a vége 66-46 lett.

A 20 pontos sikerbõl Laia Palau és Ilona Burgrova 11-11 ponttal vette ki a részét, míg a Brno együttesében Ashley Key jutott 14 pontig.

ZVVZ USK Praha – BK IMOS Brno 66-46 (19-8, 19-9, 16-17, 12-12)