Kiütéses gyõzelemmel kezdett a címvédõ

:

:

Bár hivatalosan pénteken este elrajtolt a WNBA 2012-es szezonja. A címvédõ Minnesota országos televíziós közvetítés mellett vasárnap mutatkozott be, amikor a Phoenix Mercury alakulatát 105-83 arányban gyõzték le. A játéknap másik mérkõzésén a Connecticut Sun 92-77-re verte a New York Liberty-t. Összefoglaló.

A bajnoki gyûrû

Vasárnap a bajnoki gyûrûk átadásával és a bajnoki címnek emléket állító zászló felvonásával megkezdte a 2012-es WNBA évadot a címvédõ Minnesota Lynx. A találkozóra Minneapolisban a Target Centerben 12611 nézõ volt kíváncsi, akik egy kiélezett elsõ negyed után kiütéses hazai gyõzelmet láthattak. Az elsõ 10 perc végén még 20-20 állt az eredményjelzõ. Diana Taurasi kisebb csípõsérülés miatt kihagyta a találkozót és így nem volt a Mercury keretében senki, aki a folytatásban felvette volna a kesztyût a dobópárbajba torkolló összecsapáson.

A Minnesota 57.1%-os pontossággal célzott mezõnybõl, 44 mezõnykosarat értékesítettek és már a szünetre 13 pontos különbség alakult ki. A harmadik negyedben 76-56-nál érte el a 20 egységet a differencia. A címvédõ végül 105-83-as gyõzelmet aratott. A Mercury-nál ezen az estén nemcsak Taurasi hiányzott, hanem egy ütõképes kispad és a centerjáték is. A hazaiak padja 40 pontot szerzett, míg a vendégeknél a cserék csak 8-at, a lepattanókért folytatott csatát pedig 40-28-ra nyerte a Lynx. A Minnesota híveinek örömét a 19 pontot szerzõ Seimone Augustus kisebb térdsérülése árnyékolhatta be, aki a harmadik negyedben egy rossz mozdulat után bicegett le a pályáról és már nem is tért vissza.

A két csapat szombati mérkõzése után vasárnap is összemérte az erejét a New York Liberty és a Connecticut Sun. A Liberty a vasárnapi összecsapáson nagyon jól kezdett, 2 perc 55 másodperccel a nagyszünet elõtt még 37-30-ra vezettek. Innen a Sun egy 14-3-as futással a félidõre 44-40-re fordított. A Connecticut legjobbja Tina Charles volt, aki a 25 pontjából 18-at a második félidõben szerzett. Az amerikai válogatott centerének vezérletével a harmadik negyed közepétõl kezdve folyamatosan nõtt a különbség a két csapat között és végül a Sun 92-77-es gyõzelmet aratott.

Minnesota Lynx – Phoenix Mercury 105-83 (20-20, 36-23, 25-24, 24-16)
Connecticut Sun – New York Liberty 92-77 (15-24, 29-16, 23-19, 25-18)