Kiütéses győzelemmel nyerte az Európa Kupát a Bourges

Tango Bourges Basket - Umana Reyer Venezia 74-38 (17-12, 21-17, 13-5, 23-4)

Bourges, Palais des Sports du Prado
Horozov, Alcaraz Morenao, Stan (Rangelova)

Tango Bourges Basket: Eldebrink 9/3, Rupert 25/3, Michel 7/3, Hampton 5/3, Godin. Csere: Astier 6, Guapo, Mavuanga, Zodia, Duchet 2, Mann 10.

Umana Reyer Venezia: Bestagno 4, Carangelo 3/3, Thornton 2, Anderson 12, Ndour 10. Csere: Madera, Smorto 4, Attura 3, Penna.

Csütörtökön este az Európa Kupa döntőjében a Tango Bourges Basket 74-38-ra kiütötte a Reyer Veneziát és elhódította a második számú európai trófeát. A Bourges 2016 után ért fel ismét csúcsra az Európa Kupában. Akkor az Euroligából visszaesve diadalmaskodtak a sorozatban, most az elveszített Euroliga selejtező után az egész szezont az Európa Kupában teljesítették.

Ahogy arról nagy terjedelemben beszámoltunk, az elődöntőben a Bourges a Galatasaray-t, míg a Reyer Venezia a CBK Mersint győzte le. A délutáni bronzcsatán a Galatasaray 75-67-re verte a Mersint.

A finálé egyoldalúan alakult. A két csapat 6-6-ig haladt fej-fej mellett, ezt követően végig a Bourges járt előrébb. 10 perc után 17-12-re, a félidőben 38-29-re vezettek. A francia csapatban már az első 20 percben is Iliana Rupert remekelt, aki egymaga 15 pontnál járt. Velencei oldalon a 10 pontos Yvonne Adenrson volt a legeredményesebb. A játék képét hűen tükrözi a statisztika. A Bourges a 36 mezőnykísérletéből 16-ot értékesített és mindössze két eladott labdája volt. A Reyer 25-ből 9-et dobott be és már 11 eladott labdánál tartott.

A harmadik negyedben 40-30-nál még több labdájuk volt az olaszoknak, hogy közelebb kerüljenek. Ezzel nem tudtak élni. Innen 7-0-val erősítette meg a fölényét a Bourges. A harmadik szakasz végén 51-34 állt az eredményjelzőn. A záró etapban nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A helyi arénát teljesen megtöltő publikum vastapsa mellett a Bourges felszabadultan játszva termelte a pontokat. Végül mindkét oldalon minden bevethető játékos pályára került. A Bourges 23-4-re nyerte a záró 10 percet, a finálét pedig 74-38 arányban.

A döntő MVP-jének megválasztott Iliana Rupert 25 ponttal és 8 lepattanóval zárt a győztes gárdában. Laetitia Guapo és Kristen Mann 10-10 egységig jutott. A Reyer Venezia legeredményesebbje a 12 pontos Yvonne Anderson lett.