USA

Kiütéses győzelmet aratott a Connecticut Sun

:

:

A WNBA elődöntőjének első mérkőzésén a Connecticut Sun 87-62-ra kiütötte a Las Vegas Aces-t és ezzel 1-0-s előnyre tett szert az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A Connecticut Sun már az első negyedben magához ragadta az irányítást. 10 perc után 14-10-re, a félidőben 36-25-re vezettek. Jasmine Thomas teljesítményét kell kiemelni, aki egymaga 22 pontot szerzett. Ez 2011 óta az egy játékos által elért legtöbb pont egy WNBA mérkőzés első félidejében.

A harmadik negyedben tovább nőtt a Sun előnye. Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Végül ezt a 10 percet 28-16-ra hozta a Sun. A 64-41-ről induló záró szakaszban már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A Sun kiváló játékot mutatott, míg az Aces megközelíteni sem tudta az alapszakaszban nyújtott teljesítményét.

Jasmine Thomas végül 31 ponttal zárt, míg Alyssa Thomas 18 pontot ért el. Az Aces legeredményesebbje a 19 pontos A’ja Wilson lett.

A Magyarországra érkező játékosok közül Briann January 28 perc alatt 3 pontot, 2 lepattanót és 4 gólpasszt jegyzett. Beatrice Mompremier pedig 22 perc alatt 4 ponttal és 6 lepattanóval zárt.

Mint ismert, a másik ágon a Seattle Storm – Minnesota Lynx párharc első mérkőzését elhalasztották Covid-19 gyanú miatt.

Las Vegas Aces – Connecticut Sun 62-87 (10-14, 15-22, 16-28, 21-23)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 1-0 a Connecticut Sun javára.