Kiütéssel vigasztalódott a Fenerbahce

:

:

Az EuroLiga kiesés után hétfõn már bajnoki mérkõzés várt a Fenerbahcéra. Rátgéber László együttesének nem kellett megizzadnia a Burhaniye Belediye ellenében.

Hazai pályán fogadta hétfõn este a Burhaniye Belediye együttesét a Fenerbahce. A bajnoki táblázat utolsó elõtti helyén álló gárda nem okozott nehézséget az isztambuli sztárcsapatnak. 7-7-ig haladtak fej-fej mellett a csapatok, majd a negyed felénél már 16-9-re ellépett a Fenerbahce. Az elsõ negyedben a pénteki összecsapás után sokat bírált Angel McCoughtry villogott. Az amerikai klasszis a lefújás pillanatáig végül 26 pontig jutott.

A második negyed 22-17-rõl indult, majd egy 15-4-es futással a hazaiak eldöntötték a gyõztes kilétét. A szünetre 45-27-re lépett el a Fenerbahce. A gyengébb játékerõt képviselõ vendégek a második félidõben nem tudtak mit kezdeni ellenfelükkel, a harmadik periódus végén 30 pontnál járt a differencia, majd a negyedik etapban ez már a 40 pontot is megközelítette. A vége 100-62 lett.

A Fenerbahcéban McCoughtry mellett a 22 pontos Nevlin és a 15 pontos Matovics is kiemelendõ.

Fenerbahçe – Burhaniye Belediye 100 – 62 (22-17, 23-10, 26-17, 29-18)