Kiütötte a Jekatyerinburg az Orenburgot

:

:

Az Orenburg megszorongatni sem tudta a Jekatyerinburgot az Orosz bajnokság szombati játéknapjának rangadóján. A kivételes napot kifogó Maria Stepanova vezette jekatyerinburgi együttes a második negyed közepén lépett el riválisától és végül 85-58-as gyõzelmet aratott.

Közel telt ház, 4500 nézõ volt kíváncsi Jekatyerinburgban az Orenburg vendégjátékára. A két Euroligás csapat ütközete egy remek elsõ negyeddel indult, ahol sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A játékrész közepén Veramejenka két triplájával kisebb lépéselõnybe kerültek a vendégek. Az elsõ szakasz végén azonban a sérülése után egyre jobb formába kerülõ Deanna Nolan szerzett sorozatban 4 pontot, így 18-14-es hazai elõny állt egy negyed után az eredményjelzõn.

A második etap elsõ 4 percében szépen tartották magukat az orenburgiak. Ekkor eredményes volt Danilochkina és Brunson is, de 28-26 után nagyot fordult a világ. A Stepnova, Parker, Jekabsone trió megállíthatatlannak bizonyult a vendégek számára. A nagyszünetig hátralévõ 6 perc pedig egy 19-3-as futást hozott. A félidõben így 47-29-es elõnyben voltak Algirdas Paulauskas tanítványai.

A harmadik etapban gyorsan eldõlt a találkozó sorsa. Az Orenburg nem tudott közelebb zárkózni, sõt Jekabsone triplája után 60-33-nál 27 egységre hízott a differencia a játékrész felénél. Innentõl kezdve már nem volt kérdés, hogy mely csapat nyeri az összecsapást. Az eredmény tudatában mindkét szakvezetõ bátran nyúlt a kispadon ülõ játékosaihoz is. A negyedik szakaszban már nem nõtt érdemben a különbség. A Jekatyerinburg végül 85-58-as gyõzelmet aratott és ezzel õrzi veretlenségét.

A találkozó legjobbja Maria Stepanova volt. Az orosz sztárcenter legszebb napjait idézte, úgy szerzett 18 pontot, hogy mezõnybõl 9 kísérletébõl 7 sikeresnek bizonyult és emellett bedobta mind a 4 büntetõjét is. Stepnova mellett Parker (14 pont) és Jekabsone (16 pont) jeleskedett a pontszerzésben a hazaiaknál. A másik oldalon Brunson 10 és Zhedik 11 pontját lehet kiemelni.

A mezõnybõl 59%-al dobó Jekatyerinburg 36-18-ra nyerte a lepattanókért folytatott csatát és egy percig nem adott esélyt rengeteget hibázó ellenfelének.

UMMC Jekatyerinburg – Nagyezsda Orenburg 85-58 (18-14, 29-15, 25-15, 13-14)